NovinkyWindows 10

Staručký Windows XP si polepšil za posledný mesiac viac ako Windows 10

Tak ako býva zvykom tak aj tento mesiac vyšli nové dáta, ktoré hovoria o rozšírenosti jednotlivých operačných systémov na trhu. Dočkali sme sa viacerých prekvapení.

Dáta pochádzajú z kuchyne známej spoločnosti NetMarketShare, ktorá nás nimi kŕmi v pravidelných intervaloch. Tie najčerstvejšie hovoria o tom, že Windowsu 10, ktorému sa pravidelne spolu s Windowsom 7 darí najlepšie tak tento mesiac „pohorel“. Podarilo sa mu totiž podrásť len 0,17% čo je najmenej za uplynulé mesiace. Na opačnej strane zas skončil staručký a hlavne nepodporovaný Windows XP, ktorý vyskočil o 0,78%. Ako sa darí jednotlivým verziám operačných systémov na trhu si môžete pozrieť nižšie v prehľadnom grafe.

Trhové podiely jednotlivých verzií operačných systémov. Prekvapil Windows XP

V súvislosti s prehľadom rozšírenosti jednotlivých operačných systémov sme sa mohli dočkať aj trhových podielov internetových prehliadačov. Tu môžeme konštatovať, že žiadne prekvapenie sa neudiali. Aj naďalej dominuje internetový prehliadač Google Chrome, za ktorým je internetový prehliadač Internet Explorer, avšak s odstupom takmer 45%.

Zdroj: NetShareMarket

Trhové podiely internetových prehliadačov

Čo sa týka internetového prehliadača Microsoft Edge, tak aj napriek tomu že bol sprístupnený pre konkurenčnú platformu Android tak zaznamenal mierny pokles z 5,15%.

Zdroj: NetShareMarket

Zdroj: NetShareMarket.net

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu