AplikácieŠPEKULÁCIE

Spomínate si ešte na Winamp media player? Možno sa vráti „späť“ k životu

Spomínate si na Winamp? Jednalo sa multimediálny prehrávač, ktorý bol najpopulárnejším riešením pred viac ako jednou dekádou. Neskôr ho začali nahrádzať alternatívne programy, tým najznámejším je VLC prehrávač, ktorý dnes nájdeme v takmer každom počítači.

Winamp aplikácia  dlhodobo nebola pravidelne aktualizovaná a viac menej bola pochovaná na „softwarovom pohrebisku“. Poslednú oficiálnu aktualizáciu aplikácia dostala v roku 2014. Spoločnosť Radionomy, ktorá vlastní práva k tejto aplikácii však s veľkou pravdepodobnosťou chce všetko zmeniť. Teda aspoň podľa poslednej aktualizácie, ktorá sa dostala predčasne na verejnosť.

Winamp rozhranie
Zdroj: vlastný

V týchto dňoch sa dostala (neoficiálnou cestou) von nová verzia aplikácia Winamp, priniesla viacero vylepšení vrátane podpory pre všetky moderné operačné systém. Aktuálna verzia (neoficiálnej) aplikácie tak je v5.8. Stiahnuť ju môžete na tejto adrese. Update prináša napríklad natívnu podporu Windows API (namiesto Sonic), MP3 dekodér, AAC dekodér, bol aktualizovaný OpenSSL (v1.0.1i) a podobne.

Zdroj: MSP, úvodný obrazok: Winamp

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu