ANDROIDNovinkyTECH

Spoločnosť RED napreduje vo vývoji prvého smartfónu s holografickým displayom

Firma s názvom RED, ktorá je známa vývojom kamier sa rozhodla vytvoriť svoj prvý telefón respektíve skôr nový druh smartfónu. Podľa uvedených informácii by sa mal volať Hydrogen a jeho cenovka by sa mala vyšplhať až k číslu od 1000 euro do 1300 euro. Jeden z dôvodov tejto ceny môže byť kamera, ktorá by mala byť jednou z top medzi všetkými smartfónmi a druhým dôvodom môže byť použitie holografického displeja.

A kto je vlastne schopný vyvinúť takýto displej? Ukázalo sa, že spoločnosť Leia Inc. spolupracujúca s inžiniermi firmy HP.

Leia vyvinula technológiu ktorá kombinuje LCD displej s podsvietením ktoré bude vytvárať svetlo zlučujúce sa pri prechode displejom a tak vytvárať 3D ilúziu pre ľudské oči. Táto technológia je ešte lepšia v tom, že užívatelia, ktorým sa táto funkcia páčiť nebude, si budú môcť vybrať aj 2D zobrazovanie.

Všetko vyzerá skvelo ale je tu jeden háčik ktorý potvrdil jeden z predstaviteľov firmy RED a to, že ich telefóny využívajú .h4v formát pre 4D renderovanie.

Vývojári skúmajú možnosť zachytávať fotky zo 4 synchronizovaných kamier ktoré by vytvorili dokonalý hologram. Toto je však technika ktorá je veľmi náročná na ovládanie a preto by s ňou mohli mať amatéri veľmi veľké problémy a potenciál by ostal nevyužitý.

Bude mať Hydrogen a jeho holografický displej úspech alebo to bude len niečo podobné ako Fire phone od spoločnosti Amazon? Dajte nám vedieť čo si o tom myslíte.

Zdroj: futurism.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu