NovinkyTECH

Sophia dostala štátne občianstvo. Má to však háčik, je to robot

Historický moment alebo len ďalší výstrelok na upútanie pozornosti? Robot Sophia dostal štátne občianstvo v Saudskej Arábii. Na svedomí to má spoločnosť Robotics a jedná sa o prvého robota, ktorému bolo udelené štátne občianstvo na svete.

Táto udalosť sa konkrétne odohrala na konferencii Future Investment Initiative v Rijáde, kde táto udalosť bola malou oslavou pokroku. Počas jej príhovoru, ktorý moderoval Andrew Ross Sorkin jej bolo udelené občianstvo.

“Som veľmi hrdá a poctená týmto jedinečným vyznamenaním. Toto je historický moment, byť prvým robotom na svete, ktorý má štátne občianstvo.” Povedala Sophia v rámci svojho príhovoru.

Sophia, prvý humanoid, ktorý dostal štátne občianstvo

Mimochodom, v rámci videa ešte pred tým  ako jej bolo udelené občianstvo moderátor viedol krátky rozhovor, v ktorom Sofia reagovala aj na obavy ľudí, týkajúce sa zlej budúcnosti načo pohotovo reagovala slovami:

„Čítali ste príliš veľa Elona Muska a pozerali veľa hollywoodskych filmov.“

V každom prípade čo si myslíte o AI, mala by sa postupne dostávať do popredia či by sme si mali od nej držať odstup?

Zdroj: Businessinsider

 

 

TIP  Spoločnosť Sony predstavila novú retro konzolu s názvom PlayStation Classic. Stáť bude 99€
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu