NovinkyWindows 10

Septembrová aktualizácia pre operačný systém Windows 8.1 pokazila prihlasovanie prostredníctvom Microsoft konta

Operačný systém Windows 8.1 nieje zrovna jeden z najpoužívanejších a ani najlepších operačných systémov. Samozrejme zopár priaznivcov tohto operačného systému nájdeme, no nejako extra ich určite nebude. Momentálne má tento operačný systém ani nie 8% podiel na celosvetovom trhu. Napriek tomuto nízkemu číslu, sa stále jedná o veľké množstvo používateľov na celom svete a Microsoft by sa mal o tento systém starať tak isto, ako o tie ostatné. V posledných mesiacoch to vyzerá ale presne naopak a Microsoft sa o tento systém moc nezaujíma. Softvérový gigant chce možno odchod tohto systému z trhu umelo urýchliť, no určite by nemal používateľom hádzať polená priamo pod nohy a dúfajme, že nové chyby, ktoré sa v tomto systéme stále objavujú neboli spôsobné úmyselne. O akú „hroznú“ chybu sa teda jedná?

Po najnovšej septembrovej aktualizácii operačného systému Windows 8.1 sa používatelia nedokážu do zariadenia prihlásiť pomocou ich Microsoft účtu. Pri pokuse o prihlásenie sa zrejme stretnete s chybou „Ľutujeme, v tomto momente Vás nedokážeme prepojiť so službami Microsoftu. Pokiaľ tento problém bude pretrvávať, vyhľadajte „sieťové problémy“ v Štarte.

Zdroj: mspoweruser.com

Na stránkach podpory Microsoftu sa nachádza aj odpoveď na túto chybu. Na stránkach sa objavila správa, že sa jedná o známu chybu, ktorá sa objavila po septembrovej aktualizácii a technici na odstránení tohto problému pracujú a snažia sa ju čo najrýchlejšie vyriešiť a opraviť. Táto chyba sa podľa niektorých portálov objavila už 13. septembra a je celkom divné, že sa na tento problém po takmer 2 týždňoch nenašiel správny spôsob, ako ho odstrániť. Microsoft ho že vraj považuje za nízko prioritný, aj napriek tomu, že operačný systém stratí svoju hlavnú podporu až v 9. januára 2018.

Predpokladáme, že väčšina našich čitateľov už dávno používa operačný systém Windows 10, no určite sa nájdu aj takí, ktorým sa tento systém zapáčil, alebo takí, ktorí si kúpili zariadenie ešte s týmto starším operačným systémom a jednoducho ho nestihli inovovať na novší operačný systém (môj prípad).

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Zdroj: digitaltrends.com)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu