Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Septembrová aktualizácia pre operačný systém Windows 8.1 pokazila prihlasovanie prostredníctvom Microsoft konta

Zdroj: digitaltrends.com

Operačný systém Windows 8.1 nieje zrovna jeden z najpoužívanejších a ani najlepších operačných systémov. Samozrejme zopár priaznivcov tohto operačného systému nájdeme, no nejako extra ich určite nebude. Momentálne má tento operačný systém ani nie 8% podiel na celosvetovom trhu. Napriek tomuto nízkemu číslu, sa stále jedná o veľké množstvo používateľov na celom svete a Microsoft by sa mal o tento systém starať tak isto, ako o tie ostatné. V posledných mesiacoch to vyzerá ale presne naopak a Microsoft sa o tento systém moc nezaujíma. Softvérový gigant chce možno odchod tohto systému z trhu umelo urýchliť, no určite by nemal používateľom hádzať polená priamo pod nohy a dúfajme, že nové chyby, ktoré sa v tomto systéme stále objavujú neboli spôsobné úmyselne. O akú “hroznú” chybu sa teda jedná?

Po najnovšej septembrovej aktualizácii operačného systému Windows 8.1 sa používatelia nedokážu do zariadenia prihlásiť pomocou ich Microsoft účtu. Pri pokuse o prihlásenie sa zrejme stretnete s chybou “Ľutujeme, v tomto momente Vás nedokážeme prepojiť so službami Microsoftu. Pokiaľ tento problém bude pretrvávať, vyhľadajte “sieťové problémy” v Štarte.

Zdroj: mspoweruser.com

Na stránkach podpory Microsoftu sa nachádza aj odpoveď na túto chybu. Na stránkach sa objavila správa, že sa jedná o známu chybu, ktorá sa objavila po septembrovej aktualizácii a technici na odstránení tohto problému pracujú a snažia sa ju čo najrýchlejšie vyriešiť a opraviť. Táto chyba sa podľa niektorých portálov objavila už 13. septembra a je celkom divné, že sa na tento problém po takmer 2 týždňoch nenašiel správny spôsob, ako ho odstrániť. Microsoft ho že vraj považuje za nízko prioritný, aj napriek tomu, že operačný systém stratí svoju hlavnú podporu až v 9. januára 2018.

TIP  Na trh mieri vylepšená verzia smartfónu Xiaomi Mi Max 3

Predpokladáme, že väčšina našich čitateľov už dávno používa operačný systém Windows 10, no určite sa nájdu aj takí, ktorým sa tento systém zapáčil, alebo takí, ktorí si kúpili zariadenie ešte s týmto starším operačným systémom a jednoducho ho nestihli inovovať na novší operačný systém (môj prípad).

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Zdroj: digitaltrends.com)

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu