ANDROIDNovinkyTECH

Samsung si dal patentovať skener odtlačkov prstov priamo v displeji. Tak skoro sa však tejto technológie nedočkáme

Éra odomykania smartfónov cez heslo je už pomaly za nami a vedia to aj najväčší hráči na trhu. Microsoft si ešte v septembri tohto roka nechal patentovať technológiu odomykania smartfónu prostredníctvom čítačky prstov umiestnenej priamo v displeji zariadenia.

Dnes, s podobnou technológiou prichádza aj spoločnosť Samsung, ktorá v týchto dňoch zaregistrovala nový patent, ktorý sa nesiem v rovnakom duchu. Potvrdil to aj jeden z popredných manažérom Samsungu, pričom dodal, že túto technológiu pravdepodobne neuvidíme s príchodom zariadenia Galaxy Note 9, nebude totiž ešte pripravená pre masovú výrobu.

Zdroj: PhoneArena.com

V každom prípade bude zaujímavé sledovať ktorému výrobcovi smartfónov sa podarí priniesť túto technológiu ako prvému na trh. Či to bude Samsung, Microsoft alebo niekto úplne iný, bude to v každom prípade marketingová bomba, ktorá osloví mnohých.

Zdroj: PhoneArena.com

TIP  V prvej 10 najvýkonnejších smartfónov nájdeme 4 smartfóny od Xiaomi. Našli ste tam aj svoj smartfón?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu