NovinkyTECH

Rýchle nabíjanie Quick Charge 4+ bolo otestované v praxi. Tu sú výsledky

Ešte niekedy na prelome júla a júna minulého roka spoločnosť Qualcomm predstavola novú technológiu rýchleho nabíjania – Quick Charge 4+, ktorú prepojil s procesormi Snapdragon 835. Oficiálne by táto technológia mala byť o 15% rýchlejšia a až o 30% efektívnejšie. Ako si však poradilo v praxi?

Samotné testovanie tejto technológie prebiehalo na viacerých modelov, ktoré podporovali Quick Charge 4+, výsledky následne boli porovnané s oficiálnymi dátami, ktoré udávajú výrobcovia. Pre účel testu boli použité autonabíjačky s výstupom 5V / 3A, 9V / 3A, 11V / 2.4A, 12V / 2.25A a vstupom 10.8V-16V. Maximálny výstup by mal byť 27W.

Prvým testovaným zariadením bolo HTC11 Plus pri 9V/2A, kde mal byť maximálny výkon 18W. V realite bol však len „17W“.

Zdroj: Gizchina.com

Ďalším testovaným zariadením bol telefón Nubia Z17, ktorého výkon bol len 10W.

Zdroj: Gizchina.com

Posledným testovaným smartfónom bol iPhone X. Výsledok preukázal len 14W.

Zdroj: Gizchina.com

Ako môžete vidieť tak aj napriek tomu, že Qualcomm vyvinul novú technológiu, tak v praxi to znamená, že existuje stále niekoľko obmedzení. Jedným z tých najväčších je nedostatok nabíjačiek s podporou tejto technológie. Predpoklad je, že nabíjačky podporujúce Quick Charge 4+ by na trh mali prísť v priebehu budúceho roku.

Zdroj: Gizchina.com, úvodný obrázok: pixabay.com

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu