NovinkyTECH

Revolučné bezdrôtové nabíjanie prešlo FFC certifikáciou. Smartfón nabijete aj na diaľku niekoľkých metrov

Bezdrôtové nabíjanie nemalo doteraz veľa podôb. Väčšinou bolo možné telefón s technológiou Wireless Charger nabiť do vzdialenosti niekoľko centimetrov a to prostredníctvom špeciálnych nabíjačiek (niekoľko nájdete aj na tejto adrese).  V princípe však  tieto nabíjačky fungujú ako podložky a s telefónom reálne nie je možné aktívne pracovať. Sú na nich totiž položené a po ich odobratí nabíjanie neprebieha. To by sa však všetko mohlo čoskoro zmeniť.

Bezdrôtové nabíjanie čoskoro dostane skutočný nádych nabíjania na diaľku

Michael Leabman je autorom startupu, ktorý podľa FFC certifikácie prišiel s technológiou, ktorá umožňuje nabíjať telefón s podporou technológie bezdrôtového nabíjania do vzdialenosti niekoľkých metrov. Ich systém funguje na princípe premieňania elektrickej energie na rádiové vlny, ktoré je možné prijímať prostredníctvom smartfónov. Ich prvé zariadenie tohto typu je schopné nabíjať viacero telefónov  do vzdialenosti takmer 1 metra, avšak podľa slov jeho zakladateľa by zariadenia malo byť schopné v budúcnosti nabíjať telefóny až do vzdialenosti takmer 5 metrov.

Viac o tejto technológií by sme sa mali dozvedieť už o 2 týždne na CES 2018.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (WattUp Demo)

TIP  Tak toto tu ešte nebolo! Cena smartfónu Xiaomi Mi Max 2 klesla na historické minimum
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu