NovinkyŠPEKULÁCIEWindows 10Windows 10 Mobile

Redstone 2 prinesie šikovné prepojenie práce medzi viacerými zariadeniami

Pomaly ale isto sa blíži dátum, na ktorý všetci fanúšikovia Windows platformy čakajú – 26. október kde by mali byť predstavené nie len nové zariadenia z dielne Microsoftu, ale aj nové funkcionality. Doteraz boli viac menej všetky novinky zahalené pod rúškom tajomstva, ale v kuloároch Windows komunity sa začalo šuškať o novej funkcii „Continue App Experiences“, ktorá je údajne testovaná v rámci interných kruhov Microsoftu a čoskoro by sa mohla dostať aj do ďalších kruhov v rámci programu Windows Insider.

Continue App Experiences je funkcionalita, ktorá by mala umožniť pokračovanie práci v rovnakej aplikácií skrz viacero zariadení – napr. na PC a neskôr pokračovať v rozrobenej úlohe na smartfóne či inom zariadení s Windows 10. V praxi by to teda malo znamenať, že pri zapnutí aplikácia vám vyskočí notifikačné okno ktoré sa vás opýta či si prajete synchronizovať aplikáciu a teda pokračovať tam kde ste skončili.

Viete si predstaviť túto funkcionalitu v praxi? My určite áno, napríklad pri písaní e-mailov, práce s Excel súbormi, Wordom a podobne. Pre akú aplikáciu by ste videli využitie vy?

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close