Zariadenia

Prvý skutočne bezrámčekový smartfón Vivo Nex s vysúvacou selfie kamerou sa dostal do predaja. Vieme čo stojí

„Vojna“ bezrámčekových zariadení je v plnom prúde. Tento trend odštartovala spoločnosť Xiaomi, ktorá ako prvá predstavila smartfón (Xiaomi Mi Mix). Nie tak dávno hodenú rukavicu zodvihla spoločnosť Vivo, ktorá posunula „bezrámčekové“ zariadenia na novú úroveň s predstavením smartfónu Nex.

Vivo Nex je najočkovanejší modelom tohto leta

Vivo Nex je prvým skutočne bezrámčekovým zariadením, ktoré prišlo s unikátnym riešením prednej kamery, ktorá sa vysúva z teľa zariadenia. Disponuje rozlíšením 8MPx. Okrem toho smartfón ponúka aj unikátne riešenie odomykania a to prostredníctvom vstavaného skenera odtlačkov prsta priamo v displeji.

Smartfón hoci bol predstavený len nedávno tak sa v týchto dňoch dostal do oficiálneho predaja, dostupný je dokonca aj pre slovenský ako aj český región a to prostredníctvom renomovaného obchodu GearBest.com, kde sa jeho cena aktuálne pohybuje na úrovni okolo 620€ s doručením cez typ dopravy EU Express kde kupujúci neplatí CLO a ani DPH (s kupónom „IT$MPNEX“ môžete dokonca ušetriť ešte niekoľko €).

Vivo Apex hlavna kamera
Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Telefón odhliadnuc od unikátneho vyhotovenia ponúka aj špecifikácie najvýkonnejších vlajkových lodí. Veľkosť AMOLED displeja zariadenia je 6,59“ a ponúka rozlíšenie 2316 x 1080 bodov. Netreba však zabúdať, že hrany okolo displeja boli orezané na minimum čo dopomohlo k tomu, aby smartfón aj pri tak veľkej obrazovka zostal relatívne kompaktným zariadením. V útrobách zariadenia nechýba najnovší procesor z kuchyne spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 845 s 8-jadrami a pracovnou frekvenciou až do 2,8GHz, ktorému k dokonalému výkonu dopomáha 8GB RAM128GB úložného priestoru. Hlavná kamera zariadenia je v tomto prípade duálna a ponúka rozlíšenie 12MP a 8MP.

TIP  Toto sú 3 dôvody prečo výrobcovia smartfónov odstraňujú jack pre slúchadlá

Telefón sa samozrejme chváli tými najnovšími technológiami (napr. Bluetooth vo verzii 5.0, USB Type – C konektor, Rozpoznávanie tváre, …) ako aj gigantickou batériou o kapacite 4000mAh.

Vivo Apex nájdeš v ponuke e-shopu GearBest.com

Zdroj: vlastný

 

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu