NovinkyWindows 10 Mobile

Projekt bežiaceho Androidu na Lumii je už použiteľný na denné používanie

LineageOS 13.0, je nová ROMka, ktorá sa objavila na XDA-Developers fóre a pochváliť sa môže relatívne funkčným, ale hlavne použiteľným operačným systémom Android na vybraných Windows Phone zariadeniach.

Konkrétne, táto ROM ja najvhodnejšia pre zariadenia Lumia 520 a Lumia 720, ktoré patria medzi jedny z najrozšírenejších smartfónov s operačným systém Windows.

Viacero používateľov túto ROM už odskúšalo, avšak stále sú tam niektoré obmedzenia. Medzi poslednými, s ktorými sme sa mohli stretnúť patria napríklad WiFi konektivita, Cellular konektivita, Bluetooth a ďalšie, pričom v tej aktuálnej WiFi už funguje ako aj Bluetooth. Vývojári ďalej hlásia, že pracujú aj na odstránení nefunkčnosti Cellular konektivity. Nižšie si môžete pozrieť zoznam známych chýb.

  • Akcelerometer nefunguje.
  • Nefunguje zvuk prostredníctvom slúchadiel.
  • Len oficiálne digitalizéry sú podporované.
  • Nefunguje kamera.
  • Niektorým ľudom nefunguje SD karta.

Ak by ste chceli vyskúšať Android na vašom Windows smartfóne tak návod ako na to nájdete tu.

Zdroj: YT

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu