NovinkyWindows 10

Prieskumník súborov vo Windowse 10 dostane tmavú tému, ktorá bude vyzerať zaujímavo!

Spoločnosť Microsoft s aktualizáciou Windows 10 Anniversary, si pre používateľov operačného systému Windows 10, pripravila veľkú novinku. Microsoft sa totiž rozhodol pridať tmavú tému do Windowsu, ktorá dokonca ovplyvní kombináciu farieb aj u Prieskumník súborov, ktorý používame na svojom počítači pravdepodobne deň aj noc.

Prieskumník súborov je dôležitou súčasťou systému Windows, pretože práve cez neho hľadáme súbory uložené v našom počítači. Či sa už teda chceme dostať do dokumentov, do stiahnutých súborov alebo dnes už do menej používaného Céčka či Déčka, vždy si otvoríme Prieskumník súborov. Ten by v novej aktualizácii mohol získať nové farby. Prieskumník súborov bude v kombinácii s tmavou témou určite dobrým krokom zo strany Microsoftu, keďže mnoho používateľov uvíta možnosť zvolenia si čo najviac vyhovujúcej farby. Čierna zároveň prispeje k menšiemu “ťahaniuočí hlavne pri práci v noci alebo pri slabšom svetle.

Prieskumník súborov
Zdroj: neowin.net

Tmavá téma pre Prieskumník súborov je samozrejme neohlásenou funkciou, takže je stále možné, že v určitom okamihu sa ešte môžeme dočkať jej vyradenia alebo zmeny farieb či celkového rozloženia. Isté však je, že ak všetko pôjde ako má a tmavá téma sa osvedčí, do ostrej prevádzky ju môže Microsoft zaradiť už na jeseň tohto roka, kedy bude k dispozícii opäť ďalšia väčšia aktualizácia.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu