Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Pri návšteve pornostránok vás Microsoft Edge automaticky prepne do režimu “inkognito” a vymaže históriu. Objavil sa nový patent

Zdroj: vlastný

Microsoft si dal prednedávnom patentovať ďalšiu zaujímavú technológiu. Tentokrát sa nejedná o patent spojený s hardvérom, ale naopak, ide o softvérový patent, ktorého využitie zrejme uvidíme už čoskoro. Najnovší patent je prichádza s názvom “AUTOMATION OF BROWSING MODE SWITCHING”, alebo automatizácia prepínania medzi režimami prehľadávania. Nová technológia by mohla byť v budúcnosti využitá v prehliadači Microsoft Edge, ktorý by automaticky rozpoznával stránky s nevhodným obsahom a po prehliadaní by prehliadač sám vymazal históriu alebo by sa po otvorení takýchto stránok,  automaticky prepol do súkromného režimu.

“Niektoré stránky obsahujú nevhodný obsah, ktorý sa často spája s identitou samotného používateľa alebo priamo so zariadením. Samozrejme, používatelia si v prípade nevhodného obsahu neželajú jeho uloženie alebo spojenie s ich osobou/zariadením. Práve kvôli tomu mnoho internetových prehliadačov ponúka akýsi súkromný režim, ktorý používateľom umožňuje prehliadanie takýchto stránok a pritom sa prehliadač pokúša minimalizovať množstvo zozbieraných dát o používateľovi. Väčšina súkromných režimov v prehliadači musí byť zapnutá automaticky ešte predtým, ako ju daný používateľ navštívi. V tomto koncepte sa nachádza práve vyriešenie tejto problematiky pomocou automatického prepínania medzi režimami prehľadávania, vďaka ktorým by sa používateľ nemusel starať o ručné prepínanie medzi režimami prehliadania.”

Zdroj: Patentscope

Nad touto technológiou visí aj zopár otázok. V prípade prehliadania stránok pre dospelých, by Microsoft musel vopred zozbierať dáta o týchto stránkach, ktorý by bol uložený priamo vo Vašom počítači alebo na cloude, keďže bez týchto informácií by prehliadač zrejme nedokázal identifikovať podobnú stránku. Microsoft v patente taktiež spomína využitie tejto technológie aj na stránkach sociálnych médií alebo na zdravotníckych stránkach, keďže podľa neho sa taktiež jedná o citlivé informácie.

TIP  Windows Mobile používatelia nemajú dôvod na radosť. UI Facebooku cez Microsoft Edge sa výrazne zhoršilo

Reálne využitie zostáva otázne

Implementovanie tejto technológie nebolo Microsoft potvrdené, no zrejme bude v budúcnosti súčasťou prehliadača Edge, vďaka čomu by si prehliadač Edge mohol polepšiť aspoň o pár percent naviac, keďže momentálne výrazne zaostáva za konkurentmi.

Zdroj: Patentscope

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu