NovinkyZaujímavosti

Prehliadač Microsoft Edge v najnovšom teste porazil Firefox aj Chrome

Microsoft v najnovšom videu zverejnenom na Youtube ukázal zrejme najväčšiu výhodu prehliadača Microsoft Edge. Natívny internetový prehliadač operačného systému Windows 10 sa ocitol v súboji s populárnymi prehliadačmi Mozilla Firefox a Google Chrome. Na notebookoch s najnovšou verziu systému Windows 10 Fall Creators Update boli 3 prehliadače vystavené testu životnosti batérie.

Výsledky sú naozaj prekvapivé

Video v podstate ukazuje, že prehliadač Microsoft Edge je lepší ako konkurenčná Mozilla Firefox a Google Chrome z hľadiska životnosti batérie. Prehliadač Edge v teste neustáleho prehrávania HD videí vydržal až 16 hodín, 8 minút a 33 sekúnd, a Firefox porazil o viac ako 6 hodín. Google Chrome bol na tom celkom lepšie a za prehliadačom Edge zaostáva iba o 2 a pol hodiny.

“Čo sa stane, keď tri identické zariadenia používajú rôzne prehliadače? Tím tímu Microsoft Edge to chcel zistiť. Tento experiment ukázal, že životnosť batérie na počítači s procesormi Microsoft Edge trvá o 63% dlhšie ako Mozilla Firefox a o 19% dlhšie ako prehliadač Google Chrome, “ píše sa pod videom Microsoftu.

V podobnom teste sa nachádzal už niekoľkokrát

Nie je to prvýkrát, čo sa Microsoft Edge ocitol v teste životnosti batérie. Už v minulosti bol v tejto oblasti lepší než jeho konkurencia, no výsledky nikdy neboli až také rozdielne ako v tomto prípade. Rapídny rozdiel v menšej spotrebne elektrickej energie prehliadača Microsoftu Edge nastal hneď po vydaní aktualizácie Fall Creators Update, v ktorom Microsoft priniesol mnoho dizajnových zmien, ktoré ale taktiež výrazne dopomohli ku lepšej efektívnosti celého prehliadača. Aký internetový prehliadač používate Vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

TIP  Európa chce globálny zákaz vojenských robotov, ktorých účelom je zabíjanie, ale nie všetci súhlasia

Zdroj: Microsoft

Tagy
Ukáž viac

Komentáre

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu