NovinkyZaujímavosti

Prehľad noviniek z konferencie Microsoft Ignite 2017

Konferencia softvérového giganta s názvom Ignite 2017 môžno nieje zaujímavá pre bežných koncových používateľov, no Microsoft sa na nej aj tak rozhodol predstaviť pár noviniek. Od kvantových počítačov, ďalšej generácie sa Microsoft dostal až ku ďalšej špeciálnej verzií operačného systému Windows 10 S. Spoločne sa teda pozrime nato, čo si všetko pre nás Microsoft na Ignite prichystal.

Podniková verzia operačného systému Windows 10 S

Operačný systém Windows 10 S bol na začiatku určený hlavne pre edukatívne účely a mal sa stať súčasťou povinnej školskej výbavy. Systém prišiel len v máji tohto roku a okamžite si našiel množstvo priaznivcov a stal sa súčasťou aj niektorých Surface zariadení. Na konferencií si ale Microsoft prichystal jednu novinku. Aj tento systém v budúcnosti prerazí ešte viac do komerčných radov a onedlho sa v obchodoch ževraj objavia nové zariadenia od spoločností HP, Lenovo a Fujitstu s týmto operačným systémom. Taktiež budúci rok uvidíme špeciálnu podnikovú verziu tohto operačného systému.

Office 2019

Ďalšia edícia staronového balíka Office odhalila svoje rúcho aj dátum príchodu. Nového Officu sa dočkáme v druhej polovici roku 2018, no náhľadové verzie budú dostupné už niekedy v polovici roku 2018. Napriek tomu, že si Microsoft veľa vecí ešte necháva v tajnosti, dozvedeli sme sa zopár pripravovaných noviniek. Do Office 2019 zavítajú nové farbiace efekty, nové animácie v PowerPointe a mnoho vylepšení pre IT manažérov.

Sledovanie spätnej väzby od Insiderov sa zlepšuje

Pokiaľ ste zapojení do Windows Insider programu zrejme dobre viete, že systém odosielania spätnej väzby nieje zrovna najlepší. Pri odosielaní rôznych chýb sa častokrát stáva, že používatelia odošlú tú istú chybu, vo viacerých správach a v Microsofte potom vzniká zmätok. Nový systém má aktívne upozorňovať používateľov pri opätovnom zadávaní tej istej chyby. To by malo viesť ku miernemu zlepšeniu a spracovaniu spätnej väzby.

Microsoft 365 v špeciálnej „školskej“ edícii

Microsoft 365 ešte viac zväčšuje svoje obzory a najnovšie sa do tejto služby pridáva nový školský balíček. Ten je samozrejme určený hlavne pre školy a v cene predplatného sa nachádza operačný systém Windows 10, Office 365 Education, Enterprise Mobility and Security a Minecraft: Education Edition.

Plány s kvantovými počítačmi

Kvantové počítače sú ďalším veľkým medzníkom v svete technológií a Microsoft sa v budúcnosti bude snažiť v týchto technológiách neustále napredovať. Spoločnosť predstavila vlastný programovací jazyk pre kvantové počítače, ktorý bude pre developerov v náhľadoch dostupný vo Visual Studiu už koncom tohto roka. Samozrejme, prvé výpočty a operácie zo strany developerov na reálnych kvantových počítačoch tak skoro neuvidíme, no Microsoft dúfa, že developeri využijú šancu kvantového simulátora.

Zdroj: windowscentral.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu