Návody

Pozrite si prehľad najčastejších chýb spolu s ich riešeniami

Stretli ste už niekedy pri aktualizácii telefónu s nejakou chybou, napr. 801881d0 či 8018822a? Na prvý pohľad vás takáto chyba môže vystrašiť, ale po krátkom „googlení“ zistíte, že sa o nič vážne nejedná. Pozrite si nižšie prehľad najčastejších chýb spolu s ich riešeniami, ktoré vás môžu prekvapiť pri aktualizácii softwaru.

Kód chyby Čo to znamená Čo môžete spraviť

801881cd

V telefóne nemáte na inštaláciu aktualizácie dostatok voľného miesta.

Odstráňte niektoré mediálne súbory (videá, hudbu a fotografie) alebo aplikácie a uvoľnite aktualizácii miesto. Môžete sa pripojiť k počítaču a mediálne súbory presunúť tam a taktiež môžete aplikácie z Obchodu kedykoľvek preinštalovať. Nezabudnite, že aj dočasným vymazaním aplikácie sa vymažú dáta aplikácie, napríklad uložený postup v hre.

80188264

80188265

Nesúhlasili ste so sťahovaním aktualizácie cez mobilné pripojenie.

Najlepšie je pripojiť sa k Wi-Fi, aby ste si počas sťahovania nemuseli robiť starosti s možnými poplatkami za mobilné dáta. Ak sa nemôžete pripojiť k Wi-Fi a chcete pri aktualizácii použiť mobilné dátové pripojenie, po zobrazení výzvy na stiahnutie cez mobilné dátové pripojenie ťuknite na položku Stiahnuť.

801882cb

Máte problém s pripojením k sieti.

Skontrolujte, či máte v telefóne spoľahlivé pripojenie na internet. Najlepšie je pripojiť sa k Wi-Fi, aby ste si počas sťahovania nemuseli robiť starosti s možnými poplatkami za mobilné dáta. Ak sa nemôžete pripojiť k Wi-Fi a chcete pri aktualizácii použiť mobilné dátové pripojenie, po zobrazení výzvy na stiahnutie cez mobilné dátové pripojenie ťuknite na položku Stiahnuť.

801881d0

8018822a

80072f30

80072ee7

80072ee2

80072efd

80072f76

80072efe

Počas aktualizácie sa vyskytol dočasný problém so serverom alebo s vaším internetovým pripojením.

Pripojte sa na internet a skúste to znova. Najlepšie je pripojiť sa k Wi-Fi, aby ste sa vyhli možným poplatkom za mobilné dáta.

80188d1

80188d2

Počas inštalácie aktualizácie sa vyskytla chyba.

Reštartujte telefón a skúste aktualizáciu stiahnuť znova.

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

(Zdroj tabuľky: Microsoft.com)

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. Mne dáva tieto chyby 801881e1, 801881d0, som na wifi. Aktualizáciu systému výnimočne stiahne, ale nikdy nenainštaluje. Skúšal som aj nahrať nový firmaware cez Lumia Recovery tool a ďalšie appky, ale nepomohlo. Telefon sa tiež často reštartuje sám od seba a padajú aplikácie. Viete mi poradiť, čo by mohlo pomôcť? Ďakujem, MJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu