NovinkyZariadenia

Poznáme základné špecifikácie a ceny smartfónov Huawei P20 a Huawei P20 Pro pre európsky trh

Informácie o nových smartfónoch sa v posledných rokoch dostávajú na povrch ešte pred ich oficiálnym predstavením. Presne to je prípad dvojice nadchádzajúcich smartfónov Huawei P20 a Huawei P20 Pro. Obe vlajkové lode spoločnosti Huawei budú predstavené 27. marca, no už teraz poznáme ich základné špecifikácie ako aj cenu pre európsky trh.

Technické špecifikácie oboch smartfónov

Podľa najnovších informácií do Európy dorazia iba dve varianty týchto smartfónov. Menší, Huawei P20 bude vybavený 5,8 palcovým displejom, 4GB operačnou pamäťou RAM a 128GB interným úložiskom, zatiaľ čo väčší variant príde s 6,1 palcovým displejom a 6GB operačnou pamäťou RAM. Oba smartfóny by mali prísť so zatiaľ neznámym 8-jadrovým procesorom, no pravdepodobne sa bude jednať o procesor Snapdragon 845, ktorý nájdeme v takmer všetkých tohtoročných vlajkových Android smartfónoch. Smartfóny budú taktiež vybavené aj slotom pre microSD kartu a vynikajúcim fotoaparátom od spoločnosti Leica. Variant Huawei P20 Pro bude pochopiteľne vybavený o čosi lepším fotoaparátom s tromi šošovkami, zatiaľ čo klasická verzia príde “iba” s dvomi.

Cena pre európsky trh

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars

Ceny týchto smartfónov sú, ako to už zvykom býva, o čosi vyššie ako v krajine za Atlantikom. Podľa uniknutých informácií by sa na európskom trhu mal smartfón Huawei P20 predávať za celkom znesiteľných 679 eur, zatiaľ čo za Huawei P20 Pro si budete musieť odložiť až 899 eur. Či sa týmito cenami budú orientovať aj slovenskí predajcovia zatiaľ nevieme, no dúfajme, že si pre fanúšikov smartfónov Huawei nepripravia nemilé prekvapenie.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (Evan Blass)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu