NovinkyŠPEKULÁCIE

Poznáme prvé špecifiká novej vlajkovej lode Microsoftu

Microsoft včera oznámil, že pri oficiálnom predstavení Windows 10  ukáže svetu aj dva nové mobilné telefóny, ktoré by mali nahradiť súčasne vlajkové lode Nokiu Lumia 930 a Lumia 1520. Oba novo predstavené telefóny by mali prísť v dvoch veľkostiach, pričom tomu väčšiemu pripadne prívlastok XL.

Podľa dostupných správ prvý telefón, ktorý nahradí Lumiu 1520 bude Lumia 940 XL s veľkosťou displeja 5,7“ palca. Oba telefóny bude poháňať už známy procesor Snapdragon v najnovšej verzii (805 alebo 810), hlavný fotoaparát dostane šosovku ako inak od Carl Zeiss s 24 alebo 25 MPx rozlíšením, predný fotoaparát by mal dostať 5 MPx. Ďalšou novinkou by mali byť 3D gestá, ktorými bude možné ovládať telefón.

Lumia 940 (nepotvrdené)
Lumia 940 (nepotvrdené)

Medzi ďalšími informáciami, ktoré sa dostali do sveta, patria aj špecifiká pripravovanej Lumie 840, ktorá by mala nahradiť 830. Údajne bude mať veľkosť obrazovky okolo 5“ palcov a  fotoaparát s rozlíšením 13 – 15 MPx.

Informácie pochádzajú z portálu Nokiapoweruser.com, akonáhle sa dozvieme niečo viac budeme vás informovať.

TIP  V prvej 10 najvýkonnejších smartfónov nájdeme 4 smartfóny od Xiaomi. Našli ste tam aj svoj smartfón?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. ak to nejako vyšperkuju a daju niečo zaujimave tak prejdem z mojej 1520 na tu 940XL tak bude možno na predaj moja ani nie ročna Lumia 1520 😀 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu