Zariadenia

Postrach smartfónov Galaxy S9 a iPhonu X. Sony predstavuje smartfón Xperia XZ2 so 4K displejom a duálnym fotoaparátom

Spoločnosť Sony, ktorá na poli smartfónov nie je žiadnym nováčikom predstavuje nové zariadenie, ktoré patrí do kategórie toho najlepšieho čo trh aktuálne ponúka – Sony Xperia XZ2.

Sony Xperia XZ2 bezpochyby sa bude radiť medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu

Telefón disponuje veľkým 5,8“ IPS LCD displejom. Výrobca však v tomto prípade išiel o kus ďalej ako konkurencia. Ponúka totiž displej so 4K rozlíšením v HDR kvalite a pomerom strán 16:9. Vo vrchnej časti zariadenia nájdeme okrem výbavy povinnej jazdy v podobe klasických senzorov ako je sveteľný senzor a ďalšie aj nedupaný selfie fotoaparát s rozlíšením 13MP, ktorý sa chváľi s vysokou citlivosťou na svetlo (1/3.06“). Pod kapotou zariadenia nájdeme procesor Snapdragon 845 spolu so 6GB RAM a 64GB vnútornej pamäte. Kapacita batérie je však „len“ 3,450mAh.

Sony Xperia XZ2_ displej
Zdroj: produktová fotografia

Okrem displeja a výkonu telefón je výnimočný ešte hlavným fotoaparátom, teda aby sme boli presnejší dvojicou fotoaparátov. Totiž okrem toho že disponujú vysokým rozlíšením 19MP12MP tak ponúkajú unikátnu veľkosť pixelov a svetelnosť. Konkrétne 19MP šošovka ponúka f/1.8a veľkosť pixelov 1,22μm a 12MP šošovka ponúka f/1.6 a 1,55μm. Čerešničkou na torte je, že s fotoaparátom budete môcť točiť extra spomalené zábery so 960 obrázkami za sekundu či fotografovat s ISO až do 51200 a natáčať video pri ISO  12800.

Sony Xperia XZ2_ fotoaparat
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón okrem najnovšie Androidu vo verzii 8.1 ponúka aj odolnosť voči vode, možnosť bezdrôtového nabíjania a ďalšie funkcie, ktoré v tejto cenovej kategórii sú samozrejmosťou. Telefón by sa mal dostať oficiálne do predaja v priebehu tohto leta. Čo sa týka ceny tá je aktuálne však neznáma.

TIP  Je za dverami herný smartfón od Nokie?

Zdroj: Phonearena.com

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu