PC HRY

Populárna hra Fortnite bude onedlho dostupná aj v Číne. Spoločnosť Tencent natlačí do esport scény až 15 miliónov dolárov

Stále viac a viac populárna battle royale hra Fortnite sa onedlho bude dať stiahnuť aj na čínskom trhu. Práve Čína je v oblasti počítačových hier naozaj konzervatívna a procesy pred začatím predaja novej hry sú naozaj zdĺhavé a aj finančne náročné. Spoločnosť Tencent, dcérska spoločnosť štúdia Epic Games, ktoré stojí za týmto kvalitným herným titulom, sa ale po pár tvrdých týždňoch popasovala aj s týmto ťažkým orieškom.

Hráči s predobjednávkou obdržia špeciálne in-game predmety

Hovorca spoločnosti Tencent o tejto novine informoval verejnosť na nedávnej konferencii. Podľa stránky DoNews, obdržia hráči, ktorí si hru predobjednajú, špeciálne in-game predmety. Ďalšiu výhodu si odnesú aj už terajší čínski hráči, ktorí hru hrávajú na zahraničných serveroch. Tí si v budúcnosti budú môcť bezplatne preniesť účet a svoje údaje do domácej “infraštruktúry”. Len pre zaujímavosť, spoločnosť Tencent vlastní až 40 percentný podiel vo vydavateľskom štúdiu Epic Games a celkom ironicky, je čínskym vydavateľom mobilnej verzie hry PUBG.

Tencent chce do esportov investovať až 15 miliónov dolárov

Zatiaľ čo v západnom svete si hra Fortnite našla milióny fanúšikov a čiastočne zatienila PUBG, v Číne sa môže odohrať úplne odlišný scenár. Jeho budúcnosť v Číne podľa najnovších štúdií nevyzerá tak ružovo, ako v západných krajinách, no určite si nepovedie zle. Spoločnosť Tencet plánuje v budúcnosti do esportov a hlavne do hry Fortnite investovať až 15 miliónov dolárov, ktoré určite pomôžu rozbehnutiu tejto hry na profesionálnej scéne nie len v Číne, ale aj v zahraničí. Aj keď vydanie hry v Číne oficiálne potvrdené bolo, stále nepoznáme presný dátum vydania tejto hry pre čínsky trh.

TIP  Aj takto môže vyzerať bedňa pre herný PC! Redaktori portálu PCGamer ju vyrobili z kartónovej škatule

Zdroj: pcgamer.com, úvodný obrázok (Epic Games)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu