NovinkyWindows 10

Podvádzate pri hrách? Microsoft zavádza do Windowsu novinku, ktorá to odhalí – TruePlay

Softvérový gigant z Redmondu bol už niekoľkokrát kritizovaný za pochybné praktiky, ktoré odhaľovali súkromie používateľov operačného systému Windows 10. Microsoft následne pozmenil niektoré funkcie a samotné podmienky zdieľania citlivých informácií, no s najnovšou aktualizáciou Fall Creators Update pre operačný systém Windows 10, prichádza ďalšia „špionážna“ funkcia.

Do systému sa najnovšie dostal zabudovaný anti-cheat s názvom TruePlay. Microsoft túto funkciu predstavil už v júli tohto roku pod názvom Game Monitor, no názov následne pozmenil. Časom mala byť táto funkcia predstavená Insiderom, no Microsoft na nich akosi zabudol a tak sa funkcia dostáva priamo medzi bežných používateľov.

O čo teda ide s TruePlay?

Funkcia TruePlay má na základe čiastočného sledovania Vašej hry zozbierať podozrivé dáta, či daný hráč používal alebo nepoužíval „zlepšováky“ pri hraní hier. Zabudovaný anti-cheatový systém zozbierané dáta následne pošle samotným developerom hry, ktorú ste hrali a developerov upozorní na diery, vďaka ktorým používateľ dokázal požívať cheaty. Treba však podotknúť, že zozbierané dáta budú odoslané až vtedy, pokiaľ Vás systém vyhodnotil ako podozrivého. Pokiaľ ste férový hráč, Microsoft sa Vami zaoberať určite nebudete.

Zdroj: vlastný

Hrozí mi niečo? Špehuje nás Microsoft potajomky?

Nemáte sa čoho obávať. TruePlay API sú zatiaľ využívané iba v UWP hrách, ktoré sú dostupné v obchode Microsoft Store. A špehovania sa báť taktiež nemusíte. Táto funkcia sa dá jednoducho a rýchlo definitívne vypnúť v Nastaveniach a systém Vaše hranie hier nebude absolútne monitorovať. Čiastočné riziko by mohlo nastať, pokiaľ by aj ďalší developeri hier, ktoré nie sú dostupné prostredníctvom obchodu, začali TruePlay API implementovať. Pri vylepšení tejto funkcie by v budúcnosti neboli potrebné anti-cheatové softvéry trecích strán, no spoľahlivosť funkcie TruePlay je naozaj otázna a bohvie, či sa s ňou Microsoft bude až natoľko zaoberať.

Zdroj: vlastný

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu