ANDROIDNovinky

V Číne sa minulý rok Nokii enormne darilo. Je známy počet predaných telefónov! PS: Číslo je ohromujúce

Keď spoločnosť HMD prebrala Nokiu od Microsoftu mnoho fanúšikov pôvodom fínskej značky si nebolo istých touto transakciou a trápili ich obavy čo sa stane s Nokiou na konci dňa. Najnovší report však hovorí, že Nokia skončila v dobrých rukách.

Nokii sa v Číne darilo

Najnovšie správy týkajúce sa objemov predaja telefónov hovoria o čísle 1.208 miliónov predaných zariadení v Číne, z toho bolo 438 miliónov smartfónov. Reč je konkrétne o smartfónov Nokie 6 a Nokia 7, z ktorej sa predalo len 35 000 kusov. Pre vašu informáciu iné smartfóny tejto značky v Číne neboli predstavené. Ďalšou podstatnou informáciou je aj to, že toto číslo hovorí len o predaných smartfónov prostredníctvom internetu. Nezahŕňa teda počet predaných zariadení v retailových obchodoch.

Čo sa týka predaja zariadení mimo Čínu tak čísla  sa rôznia. Report spoločnosti IDC hovorí, že v priebehu  minulého roka v prvých 6 mesiacoch bolo predaných 1,5 milióna zariadení mimo Čínu. Ďalší report od Counterpoint zas hovorí o čísle 2,8 milióna smartfónov a 13.5 milióna „hlúpych“ telefónov.

Zdroj: NPU, úvodný obrázok: TheVerge

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu