NávodyNovinky

Ovládaj hudbu a video na PC z mobilu: VLC Mobile Remote

Vo Windows Phone Store sa objavila nedávno šikovná aplikácia pod označením VLC Mobile Remote, ktorá slúži na ovládanie hudobného a video prehrávača v počítači prostredníctvom mobilu. Samotná inštalácia pritom nie je vôbec zložitá.

  1. Ako prvé budete potrebovať stiahnuť najnovšiu verziu VCL prehrávača (2.2.1), ktorú nájdete napríklad tu: odkaz na stiahnutie
  2. Následne spustite aplikáciu v mobile, kde zvoľte operačný systém podľa toho aký máte nainštalovaný na PC (Windows, Mac, Linux)
  3. Následne budete musieť spustiť PC VCL verziu. V nej v nástrojoch kliknite na nastavenia > nástroje > predvoľby (v EN verzii cesta je Settings > Tools > Preferences)
  4. Následne zaškrknite v kolónke „Zobraziť nastavenia“ všetky. Čím sa vám rozšíria možnosti nastavenia programu v PC.
  5. Následne z bočnej ponuky vyberte kolónku „Hlavné rozhranie“, v ktorej vyznačíte modul „Web“
  6. Potom rozkliknite „Hlavné rozhranie“ a zvoľte si heslo
  7. Následne zavrite program a otvorte aplikáciu v mobile a môžete sa pripojiť (v prípade ak aplikácia automaticky nenačíta IP adresu tak nižšie je obrázkový návod kde ju nájdete + treba vypnúť FIREWALL alebo pridať povolenie)

Ak by ste potrebovali obrázkový návod, tak nižšie sú pripojené základné kroky:

Návod na VLC Mobile Remote:Video & Music
Návod na VLC Mobile Remote:Video & Music

Ak Vám aplikácia automaticky nenačíta IP adresu, tak ju je potrebné manuálne vyplniť. IP adresu nájdete tu:

IP ADRESA (nastavenia počítača > sieť > vlastnosti)
IP ADRESA (nastavenia počítača > sieť > vlastnosti)

(poznámka: treba byť pripojený na rovnakom Wi-Fi a je nutné vypnúť FIREWALL)

Aplikáciu stiahnete tu:

VLC
VLC
Developer: VideoLAN
Price: Free
Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. ahoj doplnil som do clanku obrazkovy navod kde najdes IP adresu ak ti automaticky ju nenacita. Mimochodom treba vypnut este FIREWALL, alebo pridat povolenie.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu