NovinkyWindows 10

Aktualizácie vo Windows 10 bude možné už čoskoro odložiť na neskôr. Konečne

 

Lepšie neskôr ako nikdy. Určite to poznáte keď zavíta na váš Windows 10 aktualizácia a následne prebieha sťahovanie vrátane inštalácie. Jedná sa proces, ktorý defakto nie je možné nijak výraznejšie obmedziť. Spolu s týmto procesom sú spájané hlavne pri väčších aktualizáciách reštarty počítača, ktoré výrazne obmedzujú prácu.

Aktualizácie vo Windows 10 bude možné odložiť na neskôr

Najnovší report z portálu Windowscentral.com naznačuje, že tomuto spôsobu aktualizácií by malo čoskoro odzvoniť. Andy Weir totiž píše, že nás čaká zmena v podobe pozastavenia procesu aktualizácie, vrátane možnosti obnovenia kedy vám to bude vyhovovať. Odvoláva sa pritom na hlavu programu Windows Insider – Donu Sarkar, ktorá však nešpecifikovala presný dátum kedy táto funkcia bude oficiálne dostupná.

Toto je dobrá správa pre všetkých používateľov Windows 10. Oceníte ju však najmä pri slabšom pripojení, ktoré v kombinácií so slabším počítačom je priam vražedná kombinácia, ktorá môže odpísať počítač aj na niekoľko hodín, kedy je defakto nepoužiteľný.

Zdroj: Windowscentral.com, úvodný obrázok: vlastný

 

TIP  Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu