NovinkyWindows 10 Mobile

Objavil sa ďalší patent nesúci sa v duchu Surface Phone. Microsoft, už by si mohol niečo aj priniesť!

Pomaly niet týždňa či mesiaca kedy Microsoft neprinesie nejaký ten patent, ktorý sa nesie v doteraz popisovaných intenciách „legendárneho“ zariadenia Surface Phone. A ani tento mesiac nie je  výnimkou. Objavil sa ďalší patent zariadenia, ktoré napovedá budúcnosť mobilných zariadení.

Najnovší patent skladacieho zariadenia od Microsoftu

V týchto dňoch si internetový portál Verge všimol ďalšiu patentovú prihlášku spoločnosti Microsoft, ktorá prináša skladacie zariadenie s dvomi displejmi a klávesnicou. Ako môžete vidieť nižšie tak dva displeji sú spojené malými kĺbmi, ktoré umožňujú zariadenie uložiť do viacerých unikátnych polôh, vrátane režimu tabletu, do polohy stanu, laptopu či dokonca do polohy smartfónu.

Zdroj: TheVerge

Ďalej môžeme už len špekulovať čo Microsoft plánuje s týmto typom zariadenia. Pravdepodobne však môžeme očakávať, že ho bude poháňať operačný systém Andromeda OS, ktorý je založený na Windows 10. Andromeda OS by však mal využívať prvky rozhrania CSHell, ktoré má priniesť adaptívne rozhranie ako systému tak aj aplikácií v závislosti od veľkosti displeja.

Zdroj: TheVerge

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu