Novinky

Nové iPhone zariadenia by mohli priniesť revolúciu vo výdrži batérie na jedno nabitie

Nové iPhone zariadenia sa pomaly, ale isto blížia a spolu s nimi aj technologický pokrok, ktorý možno vidieť pri každej novej generácii smartfónov.

Najnovšie zahraničný portál Cult of Mac, ktorý sa sústreďuje na ekosystém spoločnosti Apple prišiel s reportom, v ktorom píše, že nové iPhone telefóny by mali prísť s novou generáciou procesorov – A12, ktoré by mala exkluzívne vyrábať taiwanská spoločnosť TSMC. Tieto čipy sú však zaujímavé z pohľadu výrobnej technológie. Na rozdiel od aktuálnych procesorov, ktoré sú vyrábané  10nm procesom tak v nadchádzajúcej generácii procesory by mal byť vyrábane 7nm procesom (pozn. redakcie: výrobný proces hovorí o hustote tranzistorov).

Podľa TSMC nové procesory by tak mal byť výrazne výkonnejšie a zároveň by mali spotrebovávať menej energie. Konkrétne hovoríme o 20% zvýšení výkonnosti pričom spotrebovaná energia by mala byť zhruba o 40% menšia. Inými slovami porastie výkon zariadení a poklesne energetická náročnosť.

„V porovnaní s 10-nm FinFET procesom má TNFET 7nm FinFET 1,6x logickú hustotu, ~ 20% zlepšenie rýchlosti a ~ 40% zníženie spotreba energie.“

Zdroj: Cult of MacTSMC

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu