NovinkyTECH

Nová éra nákladnej dopravy sa blíži. Tesla hľadá trať na testovanie ich autonómnych kamiónov

Prichádza doba autonómnej nákladnej dopravy? Znie to šialene, ale je to len logickým vyústením napredovaním v oblasti autonómnych automobilov.

Reuters prišiel s informáciami hovoriacimi o tom, že spoločnosť Tesla chce dostať svoje autonómne nákladné kamióny na cesty Kalifornie a Nevady.  Z časti zverejneného e-mailu, ktorý bol adresovaný Nevadskému oddeleniu motorových vozidiel totiž plynie, že spoločnosť Tesla žiada o licenciu na testovanie autonómnych nákladných automobilov.

„Aby sme sa uistili, že sa chápeme. Naším primárnym cieľom je dlhodobo a nepretržite testovať prototypy kamiónov v štátoch Nevada a Kalifornia, prechádzajúc cez hranicu, ktorú tieto štáty zdieľajú a to v ‘platooning’ a autonómnom režime bez toho, aby sa vo vozidle nachádzal vodič.“

Platooning je spôsob jazdy viacerých autonómnych automobilov idúcich tesne za sebou, ktoré majú vzájomnú elektronickú koordináciu. Tento spôsob dopravy je výhodný z viacerých dôvodov. Napríklad výrazne znižuje spotrebu paliva.

Výsledok tejto žiadosti a ani žiadne náznaky jeho výsledku však nie sú ešte známe. Taktiež spoločnosť Elona Muska zatiaľ nepredstavila (minimálne verejnosti) žiadne komplexnejšie informácie týkajúce sa tohto projektu.

Zdroj: emblog.sk, úvodný obrázok (Tesla)

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close