Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Nová éra nákladnej dopravy sa blíži. Tesla hľadá trať na testovanie ich autonómnych kamiónov

Zdroj: Tesla

Prichádza doba autonómnej nákladnej dopravy? Znie to šialene, ale je to len logickým vyústením napredovaním v oblasti autonómnych automobilov.

Reuters prišiel s informáciami hovoriacimi o tom, že spoločnosť Tesla chce dostať svoje autonómne nákladné kamióny na cesty Kalifornie a Nevady.  Z časti zverejneného e-mailu, ktorý bol adresovaný Nevadskému oddeleniu motorových vozidiel totiž plynie, že spoločnosť Tesla žiada o licenciu na testovanie autonómnych nákladných automobilov.

„Aby sme sa uistili, že sa chápeme. Naším primárnym cieľom je dlhodobo a nepretržite testovať prototypy kamiónov v štátoch Nevada a Kalifornia, prechádzajúc cez hranicu, ktorú tieto štáty zdieľajú a to v ‘platooning’ a autonómnom režime bez toho, aby sa vo vozidle nachádzal vodič.“

Platooning je spôsob jazdy viacerých autonómnych automobilov idúcich tesne za sebou, ktoré majú vzájomnú elektronickú koordináciu. Tento spôsob dopravy je výhodný z viacerých dôvodov. Napríklad výrazne znižuje spotrebu paliva.

Výsledok tejto žiadosti a ani žiadne náznaky jeho výsledku však nie sú ešte známe. Taktiež spoločnosť Elona Muska zatiaľ nepredstavila (minimálne verejnosti) žiadne komplexnejšie informácie týkajúce sa tohto projektu.

Zdroj: emblog.sk, úvodný obrázok (Tesla)

 

TIP  Toto sú nové analógové Xiaomi hodinky TwentySeventeen s výdržou batérie 5 rokov. Stoja menej ako 25€

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu