NovinkyTablet

Nokia s prvým tabletom, ale nie s OS od Windowsu

Nokia po predaji mobilnej divízie Microsoftu sa nevzdala boja v segmente mobilných zariadení, dnes nám predstavila prvý tablet, ktorý je „nabitý“ vynikajúcim hardvérom, avšak to nezaujímavejšie je, že srdom tohto nového zariadenia nie je OS Windows, ale konkurenčný Android. Nokia N1 je prvé zariadenie, s ktorým sa fínsky výrobca pokúsi získať kúsok z „koláča“, ktorý momentálne patrí Samsungu a Applu. Srdce N1 tvorí štvorjadrový 64-bitový procesor Intel Atom Z 3580 s taktom 2,33 HGz, ktorý je vyrobený 22 nm technológiou. Sekunduje mu 2GB RAM pamäte a 32 GB vnútornej, ktorá však nie je rozšíriteľná. Veľkosť displeja je „len“ 7,9 palca, avšak rozlíšenie Vám vyrazí dych, 2048 x 1536, teda o ostrosť obrazu sa určite nebudete musieť báť. Displej je ešte k tomu pokrytý tvrdeným sklom Gorilla Glass 3. Samozrejmosťou vo výbave sú aj najmodernejšie technológie ako NFC či 4G a poteší aj obojstraný USB port. Cena prístroja by mala začínať na 250 dolároch.

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. Mne pride ovela zaujimavejsie tablet Jolla od ex zamestnancou Nokie, ktory sa podielali na systeme Meego na Noki N9 a teraz pokracuju samostnatne v projekte Jolla.
    Nokia len predala svoje meno Foxfonnu, ktory vyraba iPad a preto ide vlastne o jeho cistu kopiu len s logom Nokie.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu