Novinky

Nokia plánuje vyrobiť nový smartfón k začiatku nového roka

To, že Nokia patrila k najväčším predajcom mobilných telefónov svojho času nebude novinka asi pre nikoho z vás. Avšak zhruba rok dozadu sa dostala jej mobilná divízia pod IT giganta Microsoft, kedy už jednoducho nedokázala dlhodobo živiť „polomŕtveho koňa“, keďže na vlnu „chytrých“ telefónov naskočila s poriadnym oneskorením, kedy už trh bol pohltený IOS a Android systémom.

Výsledkom tohto obchodu bolo, že Nokia nebude môcť vyrábať mobilné telefóny s určitým časovým obmedzením, ktoré bude končiť koncom tohto roka. Nokia si dobre uvedomuje, že trh so smartfónmi je stále lukratívny a preto sa s veľkou pravdepodobnosťou vráti späť.

Informačný portál CNET informoval, že Nokia pracuje na koncepte smartfónu, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť začiatkom budúceho roka. Ďalším prekvapením je, že Nokia ho pravdepodobne nebude predávať pod svojou značkou, ale ho len navrhne a následne odpredá inej spoločnosti.

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. Hmm…to by mohlo dopadnúť celkom zaujímavo…necháme sa prekvapiť

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu