Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Nokia plánuje vyrobiť nový smartfón k začiatku nového roka

Nokia - comeback

To, že Nokia patrila k najväčším predajcom mobilných telefónov svojho času nebude novinka asi pre nikoho z vás. Avšak zhruba rok dozadu sa dostala jej mobilná divízia pod IT giganta Microsoft, kedy už jednoducho nedokázala dlhodobo živiť „polomŕtveho koňa“, keďže na vlnu “chytrých” telefónov naskočila s poriadnym oneskorením, kedy už trh bol pohltený IOS a Android systémom.

Výsledkom tohto obchodu bolo, že Nokia nebude môcť vyrábať mobilné telefóny s určitým časovým obmedzením, ktoré bude končiť koncom tohto roka. Nokia si dobre uvedomuje, že trh so smartfónmi je stále lukratívny a preto sa s veľkou pravdepodobnosťou vráti späť.

Informačný portál CNET informoval, že Nokia pracuje na koncepte smartfónu, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť začiatkom budúceho roka. Ďalším prekvapením je, že Nokia ho pravdepodobne nebude predávať pod svojou značkou, ale ho len navrhne a následne odpredá inej spoločnosti.

TIP  Rumuni pracujú na „ľudovom“ elektromobile, ktoré by malo stáť menej ako 14,000€. CEO spoločnosti hovorí, že ich inšpiroval Elon Musk
1 komentár
  1. Jakub Vrana says

    Hmm…to by mohlo dopadnúť celkom zaujímavo…necháme sa prekvapiť

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu