NovinkyZaujímavosti

Nokia a Microsoft sa stávajú partnermi. Prinášajú novú mobilnú službu

„Connecting People“, slogan, ktorý pozná asi každý z nás. Jeden z ďalších projektov, ktoré spájajú doslova ľudí majú na svedomí práve spoločnosti NokiaMicrosoft, ktoré vyvinuli novú mobilnú službu.

Nová mobilná služby v podaní Microsoftu a Nokie doslova spája ľudí. Konkrétne, Nokia priniesla  mobilnú službu postavenú na základoch technológie Microsoftu, ktorá ponúka pomoc pri preklade jazyka v reálnom čase zo sýrskeho dialektu Arabčiny do Angličtiny. Cieľom tejto novej služby ako už asi tušíte je pomôcť sýrskym utečencom dorozumieť sa vo Švédsku.

Call Together, nová mobilná služba od Nokie a Microsoftu

Projekt nesie názov „Call Together“ a bol koordinovaný štyrmi dvojicami priateľov, konkrétne štyrmi Švédmi a štyrmi Sýrčanov, ktorí ho navrhli tak, aby mohol pri integrácii utečencov domácimi Švédmi.

„Toto je skvelý príklad toho ako môžu kreatívne a inovatívne riešenia otvoriť komunitu pre detí a adolescentov, ktorí prišli do Švédska. Táto služba môže byť užitočným nástrojom pre organizácie ako Kompis Sverge, ktorá robí fantastickú prácu, párujú mládež bez sprievodu (pozn. redakcie: maloletých utečencov, ktorí prišli bez rodičov) so švédskou mládežou.“

Mimochodom, na tomto projekte spolupracuje spoločnosť Nokia aj so švédskym operátorom Tele2, ktorý implementuje projekt v realitu.

Zdroj: MSP

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu