ANDROIDNávody

Aplikácie vedia o nás príliš veľa. Takto im obmedzíte prístup k informáciám o vás | NÁVOD

Posledné týždne sa o súkromí používateľov hovorí vo zvýšenej miere. Môže za to masívny únik informácií o používateľoch zo sociálnej siete Facebook, ktoré boli zneužité. Nuž, a to je dôvod prečo vám prinášame návod ako je možné obmedziť prístup aplikácií k informáciám vo vašom smartfóne. Je to jednoduchšie ako si môžete na prvý pohľad myslieť.

Návod ako obmedzíte aplikáciám vo vašom telefóne prístup k informáciám o Vás

Obmedzenie aplikácií k prístupu k informáciám nie je žiadnou vedou. Nižšie vám prinášame návod ako je možné obmedziť prístup aplikácií k informáciám prostredníctvom Nastavení telefónu (Android smartóny). Návod je možné aplikovať vo všeobecnosti na všetky Android smartfóny ako aj ostatné OS (pri iných OS budete mať iné UI, ale princíp a postup je vo všeobecnosti rovnaký).

  • Najprv si otvorte Nastavenia vášho smartfónu. Teraz si vyhľadajte položku „Permssions“, resp. „Povolenia“. Väčšinou je umiestnená medzi poslednými možnosťami nastavení telefónu alebo využite možnosť autoamtického vyhľadania.
  • Teraz otvorte položku „Permissions“. Mala by sa vám zobraziť ponuka Nastavení ako môžete vidieť nižšie (alebo podobné rozhranie). V rámci neho kliknite opäť na Permisions. Potom uvidíte jednotlivé položky, ktoré o vás zbierajú aplikácie.
  • Následne otvorte napríklad položku „Location“, resp. Lokalita (alebo inú) a manuálne budete môcť vypnúť aplikáciám prístup k tejto informácií.
    ako obmedzit pristup aplikacii k informaciam o vas_5
    Zdroj: vlastný

     

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu