Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Aplikácie vedia o nás príliš veľa. Takto im obmedzíte prístup k informáciám o vás | NÁVOD

Zdroj: vlastný

Posledné týždne sa o súkromí používateľov hovorí vo zvýšenej miere. Môže za to masívny únik informácií o používateľoch zo sociálnej siete Facebook, ktoré boli zneužité. Nuž, a to je dôvod prečo vám prinášame návod ako je možné obmedziť prístup aplikácií k informáciám vo vašom smartfóne. Je to jednoduchšie ako si môžete na prvý pohľad myslieť.

Návod ako obmedzíte aplikáciám vo vašom telefóne prístup k informáciám o Vás

Obmedzenie aplikácií k prístupu k informáciám nie je žiadnou vedou. Nižšie vám prinášame návod ako je možné obmedziť prístup aplikácií k informáciám prostredníctvom Nastavení telefónu (Android smartóny). Návod je možné aplikovať vo všeobecnosti na všetky Android smartfóny ako aj ostatné OS (pri iných OS budete mať iné UI, ale princíp a postup je vo všeobecnosti rovnaký).

  • Najprv si otvorte Nastavenia vášho smartfónu. Teraz si vyhľadajte položku „Permssions“, resp. „Povolenia“. Väčšinou je umiestnená medzi poslednými možnosťami nastavení telefónu alebo využite možnosť autoamtického vyhľadania.
  • Teraz otvorte položku „Permissions“. Mala by sa vám zobraziť ponuka Nastavení ako môžete vidieť nižšie (alebo podobné rozhranie). V rámci neho kliknite opäť na Permisions. Potom uvidíte jednotlivé položky, ktoré o vás zbierajú aplikácie.
  • Následne otvorte napríklad položku „Location“, resp. Lokalita (alebo inú) a manuálne budete môcť vypnúť aplikáciám prístup k tejto informácií.
    ako obmedzit pristup aplikacii k informaciam o vas_5
    Zdroj: vlastný

     

Zdroj: vlastný

TIP  Microsoft nahral do obchodu aplikáciu „Váš telefón“, ktorá prepojí smartfón s PC

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu