NovinkyWindows 10

Najnovšia aktualizácia Fall Creators Update pre Windows 10 je už viac ako na polovici počítačoch. Máte ju nainštalovanú aj vy?

Počas včerajšieho dňa spoločnosť AdDuplex uverejnila report, v ktorom priniesla najnovšie dáta hovoriace o rozšírenosti jednotlivých verziách Windowsu 10 na PC zariadeniach. Dáta boli pozbierané prostredníctvom viac ako 5000 aplikácií, ktoré využívajú služby AdDuplex.

Fall Creators Update nájdeme už na viac ako polovici počítačoch s Windows 10

Z uverejnených dát vyplýva, že 10,5% používateľov aktuálne beží na Anniversary Update aktualizácii (Výročná aktualizácia / zostavenie 1511 a 1507). Minulý mesiac ich bolo 13,6%. Na úplne opačnom konci je najnovšia aktualizácia Fall Creators Update, ktorú má na svojich počítačoch už viac ako polovica používateľov. Konkrétne 53,6%. Oproti minulému mesiacu je to nárast o viac ako 30%. Kompletné štatistiky týkajúce sa rozšírenosti jednotlivých verzií operačného systému Windows 10 k 20. decembru si môžete pozrieť nižšie v prehľadnej grafike.

Zdroj: AdDuplex

AdDuplex v rámci reportu uverejnil aj štatistiky týkajúce sa výroby nových Windows 10 PC zariadení. Nižšie v grafe môžete vidieť, že dominantnými hráčmi na trhu, ktorí sa objavujú vo všetkých regiónoch sú HP, Lenovo a Asus.

Zdroj: AdDuplex

Zdroj: AdDuplex, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu