NovinkyTECH

Na Slovákov útočia telefonáty, ktoré vás môžu stáť desiatky €

Zahraničné čísla opäť útočia na Slovákov s vidinou rýchleho a hlavne jednoduchého zárobku. Problém sa konkrétne týka majiteľov SIM kariet, ktorí využívajú služby operátora O2.

Funguje to na veľmi jednoduchom princípe. Neznáme číslo s predvoľbou +257 vás prezvoní a následne čaká na to, že im zavoláte späť. Jedná sa predvoľbu krajiny Burundi. Samotná spoločnosť O2 potvrdila, že sa pravdepodobne jedná o podvod, a preto by im používatelia nemali volať späť.

Zdroj: O2

“Vážení zákazníci, aktuálne evidujeme telefonáty z krajiny Burundi (predvoľba +257), ktoré sme zablokovali. Odporúčame Vám v prípade prezváňania z akéhokoľvek neznámeho čísla so zahraničnou predvoľbou nevolať naspäť, pravdepodobne ide o pokus o podvod. Ďakujeme za pochopenie. Vaše O2”

Obdobné praktiky nie sú nezvyklými

Podobnými útokmi sa pritom trápia viacerí operátori. Napríklad niekoľko mesiacov s rovnakým prípadom sa trápila aj spoločnosť Orange.

Rada nad zlato teda znie, ak vám volá neznáme číslo a nebodaj ešte s predvoľbou zo zahraničia tak nevolajte späť, môže vás to stáť na konci dňa desiatky €.

Zdroj: O2, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu