NávodyNovinky

Mód „Obraz v obraze“ mieri do najpopulárnejšieho internetového prehliadača na svete. Tí netrpezliví si rozšírenie nainštalujú už dnes takto | NÁVOD

Mód Obraz v obraze je žiadanou funkciou, ktorú ocenia primárne „multitasking“ ľudia. Funkcia totiž ponúka možnosť otvorenia viacerých okien a prácu s nimi. Napríklad môžete súbežne sledovať váš obľúbený seriál alebo reláciu zatiaľ čo budete behať po internete.

Funkciu podporuje niekoľko alternatívnych prehliadačov, ale nie je to stále to práve orechové. Všetko by však mohla zmeniť spoločnosť Google, ktorá plánuje túto funkcie priniesť prehliadača Chrome vo verzii 68 Beta a 69.

V prípade ak používate prehliadač vo verzii Google Chrome Canary tak túto funkciu si môžete aktivovať už dnes.

Takto si nainštaluješ rozšírenie Obraz v obraze už dnes

Stačí vám stiahnuť rozšírenie z GitHub následne v prehliadači do  adresného riadku prehliadača napísať „chrome://extensions“.

Rozsirenie obraz v obraze Google Chrome
Zdroj: vlastný

Potom si zapnite Developer Mode, rozbaľte stiahnuté rozšírenie, kliknite na Load unpacked a načítajte /src/ priečinok.

Rozsirenie obraz v obraze Google Chrome_2
Zdroj: vlastný

Hotovo. Teraz by ste mali mať nainštalované rozšírenie v prehliadači. Otestovať či funguje môžete napríklad na serveroch Youtube. Otvorte si video a kliknite na ikonku rozšírenia v pravom hornom rohu.

Rozsirenie obraz v obraze Google Chrome_3
Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný via  GHacks, obrázky: vlastné

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu