NovinkyWindows 10

Microsoft „varuje“ používateľov systému Windows 10, aby si neinštalovali prehliadač Chrome alebo Firefox

Microsoft pomaly, ale isto finišuje práce na novom zostavení Windows 10 (veľká Októbrová aktualizácia), ktorá by mala zavítať na naše počítače už čoskoro.

V rámci najnovších testovacích zostavení Windowsu 10 sa začala objavovať hláška pri pokuse inštalácie konkurenčných internetových prehliadačov Chrome a FireFox, ktorá hlási:

„Už máte nainštalovaný Microsoft Edge – bezpečnejší a rýchlejší prehliadač pre Windows 10“

Ako prvý na to upozornil Sean Hoffman prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Microsoft sa k podobnému kroku neuchýlil prvýkrát

Microsoft k podobnému kroku sa neuchýlil prvýkrát. Napríklad jedna z predošlých vyskakovacích reklám odporúčala používateľom konkurenčného softwaru, aby presedlali na Edge, OneDrive a ďalší obdobný software.

Otázkou však je ako vnímajú tieto reklamy samotní používatelia. Ale vzhľadom na trhový podiel internetového prehliadača Microsoft Edge môžeme konštatovať, že tento spôsob reklamy nefunguje tak ako si spoločnosť pravdepodobne predstavuje.

Zdroj: TheVerge.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu