Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Microsoft v najnovšom builde pre Windows 10 prepája Android smartfóny s PC

Zdroj: vlastný

Posledný rok pozornému čitateľovi alebo technologickému nadšencovi nemohlo uniknúť, že Microsoft postupne prepája všetky platformy s tou jeho – Windows 10. Rozhodne tento krok viacero používateľov víta, veď je to celkom užitočné a hlavne praktické. Dnes je napríklad možné prepojiť notifikácie zo smartfónu prostredníctvom hlasovej asistentky Cortany s PC bez ohľadu na to aký mate operačný systém vo svojom smartfóne. Najnovší Build 16251 pre Windows 10 však prináša ešte hlbšie prepojenie, konkrétne internetového prehliadača s PC.

Konkrétne, Microsoft v rámci Build-u 16251, ktorý je dostupný pre členov programu Windows Insider priniesol možnosť prenesenie otvorených stránok smerom z Android smartfónu do PC.

Zdroj: Microsoft

Keď sa bavíme o synchronizácii medzi zariadeniami určite treba spomenúť aj aplikácie tretích strán. Napríklad Samsung Flow, ktorý umožňuje synchronizovať vybrané smartfóny rady Galaxy spolu s PC.

Samsung Flow
Samsung Flow
Developer: Samsung Electronics Co, Ltd.
Price: Free

Zdroj: Microsoft

 

 

TIP  Zoznámte sa s novým nástrojom na vytváranie screenshotov vo Windows 10

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu