ANDROIDNovinkyWindows 10

Microsoft v najnovšom builde pre Windows 10 prepája Android smartfóny s PC

Posledný rok pozornému čitateľovi alebo technologickému nadšencovi nemohlo uniknúť, že Microsoft postupne prepája všetky platformy s tou jeho – Windows 10. Rozhodne tento krok viacero používateľov víta, veď je to celkom užitočné a hlavne praktické. Dnes je napríklad možné prepojiť notifikácie zo smartfónu prostredníctvom hlasovej asistentky Cortany s PC bez ohľadu na to aký mate operačný systém vo svojom smartfóne. Najnovší Build 16251 pre Windows 10 však prináša ešte hlbšie prepojenie, konkrétne internetového prehliadača s PC.

Konkrétne, Microsoft v rámci Build-u 16251, ktorý je dostupný pre členov programu Windows Insider priniesol možnosť prenesenie otvorených stránok smerom z Android smartfónu do PC.

Zdroj: Microsoft

Keď sa bavíme o synchronizácii medzi zariadeniami určite treba spomenúť aj aplikácie tretích strán. Napríklad Samsung Flow, ktorý umožňuje synchronizovať vybrané smartfóny rady Galaxy spolu s PC.

Samsung Flow
Samsung Flow
Developer: Samsung Electronics Co, Ltd.
Price: Free

Zdroj: Microsoft

 

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close