Windows 10

Microsoft sprístupňuje pre OneDrive funkcionalitu, s ktorou ochránite vaše dáta pred nechcenou stratou či poškodením

Ak si spomeniete na niektoré vyjadrenia z konferencie „SharePoint Conference North America“, ktorá sa konala v máji tohto roka tak sme sa mohli dozvedieť o viacerých plánovaných funkcionalitách, ktoré mali zavítať do jednej z najpopulárnejších cloudových služieb vôbec – OneDrive.

Microsoft začal s uvoľňovaním funkcie Know Folder Move

Jednou z nich bola aj funkcionalita „Know Folder Move“, funkcia ktorá povoľuje používateľov presunutie lokálnych súborov do OneDrive.

Najnovšie Microsoft prostredníctvom svojho blogu informoval, že túto funkcionalitu, ktorá umožňuje koncovým používateľov ako aj IT administrátorom chrániť  priečinky pracovnej plochy, dokumentov a obrázkov presunutím do aplikácie OneDrive, vrátane súborov, ktoré už existujú, ako aj nových, ktoré sa pridajú po nastavení ochrany priečinkov.

Microsoft funkcionalitu sprístupňuje v rámci vybraných Insider okruhov a do konca júla by mala byť dostupná pre všetkých. Využívať ju budú môcť všetci používatelia Windowsu 7, 8 a 10.

Zdroj: Microsoft, Úvodný obrázok: OneDrive

TIP  Microsoft varuje: Pred inštaláciou veľkej aktualizácie sa uistite, že máte dostatok miesta na disku.
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu