NovinkyZariadenia

Microsoft prezdradil oficiálny dátum príchodu nového Surface Pro LTE a jeho technické špecifikácie

Zariadenie Surface Pro LTE nieje žiadnou novinkou, keďže ho Microsoft predstavil už v máji tohto roku, no odvtedy sme o tomto zariadení nepočuli a nikto nevedel, kedy sa oficiálne dostane do predaja. Microsoft na jar prezradil, že zariadenie bude dostupné až neskôr v tomto roku, no jeho prvý náznak príchodu na trh sa objavil na stránkach predajcu Misco v Veľkej Británií. Tento e-shop otvoril predobjednávky na Surface Pro LTE, no stále sa nikde neobjavoval jeho oficiálny dátum dostupnosti.

Na konferencii Ignite ale Microsoft konečne prezradil hŕstku nových informácií o tomto zariadení. Do predaja sa dostane už 1. decembra tento rok a prichádza s cenovkou iba o niečo vyššou ako klasický Surface Pro. Nový Surface Pro LTE bude dostupný v dvoch verziách. Lacnejší model ponúka procesor Intel Core i5, 4GB operačnej pamäte RAM a 128GB SSD úložisko. Táto verzia vyjde na necelých £945 bez dane vo Veľkej Británií. Drahšia verzia má ponúkať taktiež procesor Intel Core i5, no ponúka až 8GB  operačnej pamäte RAM a 256GB SSD úložisko. Drahšia verzia vo Veľkej Británií vychádza na £1169, takisto bez dane.

Zdroj: mspoweruser.com

Na druhý deň boli na konferencií Ignite odhalené ďalšie detaily ohľadom LTE verzie zariadenia Surface Pro. Oba modely disponujú LTE modemom Qualcomm X16 Gigabit Class, ktorý ponúka podporu až do 450 mbps. Tento modem má byť zakomponovaný priamo do základnej dosky zariadenia. V zariadení sa taktiež nachádza až 7 LTE antén, ktoré majú zaručovať dokonalé pripojenie a stabilnú rýchlosť internetu. Keďže LTE verzia disponuje zabudovaným LTE modemom, dala sa predpokladať nižšia výdrž batérie oproti klasickému Surface Pro, no Microsoft tieto problémy celkom efektívne vyriešil a batéria Surface Pro LTE ponúka až 90% výdrže klasického Surface Pro pri surfovaní na internete. Pre vylepšenie výdrže batérie bol taktiež upravený režim spánku a hibernácie. Poslednou zaujímavosťou je samotná kompatibilita LTE verzie s operátormi na celom svete. Narozdiel od telefónov bude na trhu dostupná jedna jediná LTE verzia, ktorá bude kompatibilná so všetkými 4G sieťami na celom svete.

TIP  Chystá Nokia nový fotomobil? Najnovšia fotografie oficiálne nepredstaveného smartfónu od Nokie ukazuje detail s 5 šošovkami

Zvažoval niekto z Vás kúpu Surface Pro alebo čakáte na LTE verziu? Napíšte nám dole do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com

 

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu