NovinkyTECH

Microsoft ohlasuje spoluprácu so Spotify. Na prelome roka zabije Groove Music

„Sme veľmi radi, že môžeme oznámiť, že rozširujeme naše partnerstvo so spoločnosťou Spotify, vďaka čomu prinesieme našim zákazníkom Groove Music Pass najväčšiu hudobnú streamingovú službu na svete. Počnúc tento týždeň  môžu zákazníci Groove Music Pass jednoducho presunúť všetky svoje zoznamy skladieb priamo do Spotify. Okrem toho môžete mať na 60-dní bezplatnú skúšobnú verziu programu Spotify Premium“

Tak týmito slovami sa Microsoft na svojich stránkach prihovára fanúšikom aplikácie Groove. Čo to v praxi bude znamenať? Čítajte nižšie.

Asi ako už tušíte, tak Microsoft postupne, ale isto ukončí podporou aplikáciu Groove Music na Windows zariadeniach, hoci aktualizácie sľubuje ešte do konca tohto roka, potom prejde do režimu, ktorý obmedzí funkcionality aplikácie. Medzi obmedzenia patrí napríklad možnosť streamovania, nákupov či sťahovania hudby.

Už v priebehu niekoľkých dní budú môcť používatelia (programu Windows Insider) Groove začať s prenosom svojej hudby do aplikácie Spotify. Všetko by malo prebiehať celkom jednoducho. Potom ako spustíte aplikáciu vám vyskočí možnosť prenesenia vášho obsahu do rozhrania Spotify.

Zdroj: Microsoft

Otázne je, čo to Microsoftu na konci dňa prinesie. Groove Music, je jedna z mála aplikácií, ktoré skutočne na platforme Windows stoja za to a výnimkou nie je ani mobilná divízia, ku ktorej sa Microsoft v podstate vôbec na oficiálnych stránkach nevyjadruje v spojitosti s touto zmenou. V každom prípade Spotify patrí medzi najväčšie streamovacie služby na svete s viac ako 30 miliónov databázou pesničiek.

TIP  Čoskoro bude predstavený jeden z najočakávanejších smartfónov – OnePlus 6T. Poznáme oficiálny dátum!

Zdroj: Microsoft

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu