NovinkyWindows 10

Linux distrá budú vo Windows 10 S obmedzené

Jedna z najlepšie prijatých správ oznámených počas evenetu Build 2017 zo začiatku tohto mesiaca boli informácie ohľadne dostupnosti Linux – Ubuntu, Suse a Fedora v rámci Windows obchodu, ktoré umožnia používateľom spúšťanie Linux aplikácií bez toho, aby potrebovali dual-boot systém.

Bohužiaľ táto možnosť bude dostupná len pre „normálne“ verzie systému Windows 10. Inými slovami Windows 10 S nebude podporovať Linux distrá (distribučné súbory).

Microsoft hoci nedávno inicioval, že pre Windows 10 S budú dostupné všetky aplikácie a hry vo Windows obchode, vrátane Win32 aplikácií portovaných cez Dektop Bridge, tak to nebude celkom tak. Na ich blogu nájdete jednoduché vysvetlenie:

„Niektoré aplikácie nie sú povolené pre Windows 10, vrátane všetkých príkazových riadkoch, Shells a Konzol“.

Ďalej, toto vyjadrenie rozvíja tým, že Linux distrá obsahujú príkazové riadky z mimo priestoru UWP (univerzálnych aplikácií), ktoré sú proti vízii kontrolovanej a zabezpečenej verzii Windowsu 10 S. Na druhej strane treba povedať, že Windows 10 S bol predstavovaný ako operačný systém určený pre študentov, či vzdelávacie organizácie bez poplatkov, avšak s určitými obmedzeniami, ktoré by sa dali pomocou vybraných funkcionalít aplikácií tretích strán obchádzať.

Zdroj: Microsoft blog, úvodný obrázok (vlastný)

 

 

TIP  Tento gadget od Xiaomi - Mi TDS by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Zmeria kvalitu vody na počkanie a stojí len pár €
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu