Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Legendárna skratka Ctrl+Alt+Del bola chybou. Tvrdí Bill Gates, zakladateľ Microsoftu

Zdroj: vlastný

Ctrl+Alt+Del, kombinácia tlačidiel, ktorú pozná hádam každý z nás. Hoci táto skratka bola oveľa viac využívaná pri starších verziách operačného systému Windows, ako je napr. legendárne XPčko či Windows 95, tak aj v týchto dobách sa sem tam prihodí, že ju treba využiť.

Hoci táto skratka primárne slúži na dostatie sa k Správcovi úloh, tak väčšina z nás ho využívala pravdepodobne pri potrebe reštarte PC… keď zamrzol, čo určite dosvedčia staršie ročníky.

Bill Gates, zakladateľ Microsoftu pre Businessinsider.com povedal, že zavedenie tohto tlačidla bolo chybou. Dnes by pre túto úlohu ponúkol len jedno tlačidlo. Dôvodom, prečo Bill si nepresadil tento návrh v minulosti pritom nebol nikto z Microsoftu, ale dizajnér klávesnice osobných počítačov spoločnosti IBM, David Bradley, ktorý nenašiel miesto pre spomínané tlačidlo.

Zdroj: Businessinsider.com

 

1 komentár
  1. Peter Oco says

    No neviem, nesluzila prave tato kombinacia klaves ( sluziaca primarne na restart ) na verifikaciu ze sa jedna skutocne o prihlasovaci dialog OS a nie podvrhnuty SW napodobujuci prihlasovanie s naslednym odchytenim hesla ?

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu