NovinkyWindows 10

Legendárna skratka Ctrl+Alt+Del bola chybou. Tvrdí Bill Gates, zakladateľ Microsoftu

Ctrl+Alt+Del, kombinácia tlačidiel, ktorú pozná hádam každý z nás. Hoci táto skratka bola oveľa viac využívaná pri starších verziách operačného systému Windows, ako je napr. legendárne XPčko či Windows 95, tak aj v týchto dobách sa sem tam prihodí, že ju treba využiť.

Hoci táto skratka primárne slúži na dostatie sa k Správcovi úloh, tak väčšina z nás ho využívala pravdepodobne pri potrebe reštarte PC… keď zamrzol, čo určite dosvedčia staršie ročníky.

Bill Gates, zakladateľ Microsoftu pre Businessinsider.com povedal, že zavedenie tohto tlačidla bolo chybou. Dnes by pre túto úlohu ponúkol len jedno tlačidlo. Dôvodom, prečo Bill si nepresadil tento návrh v minulosti pritom nebol nikto z Microsoftu, ale dizajnér klávesnice osobných počítačov spoločnosti IBM, David Bradley, ktorý nenašiel miesto pre spomínané tlačidlo.

Zdroj: Businessinsider.com

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. No neviem, nesluzila prave tato kombinacia klaves ( sluziaca primarne na restart ) na verifikaciu ze sa jedna skutocne o prihlasovaci dialog OS a nie podvrhnuty SW napodobujuci prihlasovanie s naslednym odchytenim hesla ?

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu