AplikácieNovinky

Internetový prehliadač Firefox v poslednej aktualizácii prináša výrazne vylepšenia. Dokonca valcuje aj Google Chrome

Dva mesiace dozadu Mozilla ohlásila veľkú aktualizáciu Quantum pre ich internetový prehliadač Firefox. Novinky spočívali hlavne vo využívaní nových technológií, najmä v podobe novej generácie engine, ktorý je postavený na multi-CPU a GPU počítačoch. Od dnešného dňa je FireFox Quantum dostupný k stiahnutiu.

Aktualizácia Quantum prináša výrazne vylepšenia. Je dvakrát rýchlejší ako posledná verzia prehliadača. To však nie je všetko, výrazne menej spotrebúva aj RAM pamät. V porovnaní s najrozšírenejším prehliadačom Google Chrome okrem toho, že vo väčšíne prípadoch je rýchlejší tak si ukusuje o 30% menej RAM pamäte.

Porovnanie rýchlosti prehliadača Google Chrome a Firefox Quantum

Mimochodom, okrem vylepšení po stránke „čriev“ sme sa dočkali aj upraveného UI, ktoré optimalizované ako pre dotykové displeje tak aj pre displeje s vyšším rozlíšením. Tak isto Mozilla si dala záležať na úprave Knižníc, ktoré reagujú rýchlejšie a prinášajú aj dizajnové zmeny.

Nový FireFox Quantum stiahnete tu.

Zdroj: Mozilla, vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu