Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Internetový prehliadač Firefox v poslednej aktualizácii prináša výrazne vylepšenia. Dokonca valcuje aj Google Chrome

Zdroj: vlastný

Dva mesiace dozadu Mozilla ohlásila veľkú aktualizáciu Quantum pre ich internetový prehliadač Firefox. Novinky spočívali hlavne vo využívaní nových technológií, najmä v podobe novej generácie engine, ktorý je postavený na multi-CPU a GPU počítačoch. Od dnešného dňa je FireFox Quantum dostupný k stiahnutiu.

Aktualizácia Quantum prináša výrazne vylepšenia. Je dvakrát rýchlejší ako posledná verzia prehliadača. To však nie je všetko, výrazne menej spotrebúva aj RAM pamät. V porovnaní s najrozšírenejším prehliadačom Google Chrome okrem toho, že vo väčšíne prípadoch je rýchlejší tak si ukusuje o 30% menej RAM pamäte.

Porovnanie rýchlosti prehliadača Google Chrome a Firefox Quantum

Mimochodom, okrem vylepšení po stránke „čriev“ sme sa dočkali aj upraveného UI, ktoré optimalizované ako pre dotykové displeje tak aj pre displeje s vyšším rozlíšením. Tak isto Mozilla si dala záležať na úprave Knižníc, ktoré reagujú rýchlejšie a prinášajú aj dizajnové zmeny.

Nový FireFox Quantum stiahnete tu.

Zdroj: Mozilla, vlastný

TIP  Samsung Galaxy Note 9 vo výkonnostnom teste neohúril, predbehol ho aj iPhone X. Na druhej strane exceloval v prípade testov displeja

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu