Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Internet sa rozhodol bojovať proti neonacistom

zdroj: nbcnews.com

“12. August, Virginia. Mesto Charlottesville sa stalo stredobodom pozornosti. Dnes sa tu totiž koná pochod belošských nacionalistov. To však nie je všetko! Situácia je veľmi napätá, pretože sa zoskupili ľudia, ktorí prišli vyjadriť svoj odpor.”

“Charlottesville, Virginia – Belošskí neonacisti zorganizovali pochod. Skupina protifašistických aktivistov však prišla vyjadriť svoj nesúhlas.”

“Auto vrazilo do skupiny protifašistických aktivistov! Všade veľký chaos a panika. Incident si vyžiadal život jednej osoby. Ďalších 19 osôb je zranených…”

– Aj takto zneli správy, ktoré nedávno obleteli svet…

Chaos a Panika…

V sobotu sa konal “Unite the Right” pochod. To však nedopadlo najlepšie. Situácia v Charlottesville  vyústila do konfrontácie medzi dvoma tábormi. Táto konfrontácia si vyžiadala aj obete na životoch. Jeden z belošských extrémistov sa rozhodol namieriť svoj automobil do davu aktivistov.

zdroj: theverge.com

Obeťou bola 32-ročná Heather Heyer. Daily Stormer, denník, ktorý podporoval ideológiu neonacizmu, označil túto ženu za „definíciu zbytočnosti“ a „záťažou pre spoločnosť“. Práve tento počin bol ten zlomový. Do situácie vstúpili účastníci, medzi ktorými sa nachádzal aj Google.

Odpoveď na seba nenechala dlho čakať..

GoDaddy, známy poskytovateľ webhostingu, informoval o tom, že ruší svoju spoluprácu s týmto webom. Taktiež oznámil, že má web 24 hodín na presun domény. Dôvodom bolo porušenie zmluvných podmienok.

TIP  Intel zverejnil prvé promo video na ich pripravovanú grafickú kartu. Na trh sa má dostať už v roku 2020

Denník bol tak nútený hľadať nové útočisko. Preto si skúsil zaregistrovať doménu v Google. Netrvalo však dlho a Google z rovnakého dôvodu zrušil túto registráciu. To však nebolo všetko. Daily Stormer bol rovnako zabanovaný na známej platforme YouTube.

zdroj: vlastný

Discord s mottom: “Love. Not hate.

Discord, známa aplikácia určená na komunikácia, sa rozhodla zakročiť tiež. Vo svojom vyjadrení uvádza, že vykonala potrebné opatrenia voči účtom, ktoré majú nejakú spojitosť s udalosťami v Charlottesville.

Svoj postoj vyjadril aj bývalý prezident USA – Barack Obama. Urobil tak pomocou známej sociálnej siete Twitter.

zdroj: theverge.com, theverge.com, theverge.com, cnn.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu