Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Intel prezradil špecifikácie a dátumy vydania nových procesorov i9

Zdroj: vlastný

Práve koniec minulého mesiaca bol čas, sme sa dozvedeli zopár informácií o nových prichádzajúcich procesoroch spoločnosti Intel. Tie ponesú v názve označenie novej rady – i9. Pôjde o kúsky, ktoré budú mať 12, 14, 16 až 18 jadier. Tieto správy sa dostali na verejnosť po tom, ako niekto z účastníkov odfotil časť prezentácie.

zdroj: vlastný

Dnes boli všetky tieto informácie potvrdili samotnou spoločnosťou. Dozvedáme sa tak, okrem iného, aj dátumy vydania pre jednotlivé kúsky.

zdroj: kitguru.net

Spoločnosť Intel prvýkrát zmienila a ukázala svetu nové Core-X na Computex 2017, ktorý sa konal začiatkom júna. Odvtedy už bolo vydaných niekoľko procesorov. Tými sú štvorjadrové, šesťjadrové, osemjadrové a desaťjadrové kúsky. Od 28. augusta bude k dispozícii procesor Core i9 7920X (12C / 24T). Potom od 14. septembra začnú prichádzať 14-jadrové až 18-jadrové procesory.

zdroj: mspoweruser.com

Celá rada Core i9 bude obsahovať od 44 PCIe 3.0 liniek a podporu až štyroch DDR4 kanálov a socket LGA 2066. Prvý kúsok, ktorý vyšiel je i9-7900x. Von sa dostal len minulý mesiac.

zdroj: kitguru.net

TIP  Samsung si dal patentovať technológiu, ktorá dokáže „zregenerovať“ displej po škrabancoch

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu