NovinkyTECH

HP zaznamenalo problém s batériami na starších notebookoch. Uistite sa či sa na zozname nenachádza aj ten Váš

Bez batérií by sme nedokázali používať žiadne bezkáblové zariadenia, ktoré sú už v dnešnej dobe neodlučiteľnou súčasťou nášho života. Potreby zákazníkov sú stále väčšie a to si vyberá svoju daň. Výrobcovia musia stále viac a viac zmenšovať ich veľkosť, no zároveň ich musia vybaviť väčšou kapacitou. To vo väčšine prípadov nemusí skončiť dobre a v posledných rokoch sme svedkami toho, že nie vždy dokážu výrobcovia vytvoriť dokonalé batérie do ich zariadení. Najhorším možným scenárom, aký môže nastať, je výbuch alebo úplné zničenie celej batérie, poprípade celého zariadenia, v ktorom sa podobná batéria nachádza.

Zdroj: HP

Spoločnosť HP len pred pár hodinami oznámila, že zvoláva všetky notebooky uvedené nižšie do servisu. Na tento krok pristúpila už po ôsmich zdokumentovaných prípadoch prehrievania. Problémy s batériami sa ale podľa odhadov nachádzajú iba na 0.1% všetkých predaných zariadení. Ide o notebooky, ktoré boli predané od decembra 2015 až po december minulého roku. Batérie sa vo vybraných modeloch môžu prehrievať, topiť alebo až explodovať. Pokiaľ vlastníte jedno z nižšie uvedených zariadení a chcete sa uistiť, či je Vaša batéria chybová, odporúčame Vám čo najskôr kontaktovať servis spoločnosti HP alebo predajcu, od ktorého ste daný notebook kúpili.

Viac informácií o vybraných modeloch a možných rizikách sa dočítate priamo na stránkach spoločnosti HP.

Zdroj: HP, úvodný obrázok (Pixabay)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu