TECH

Google aktualizoval mapy. Zem bude zobrazovať novou presnejšou technológiou, ktorá neskresľuje veľkosť objektov

Google prostredníctvom svojej oficiálnej Twitter stránky oznámil, že aktualizoval službu Google Maps. Update sa konkrétne týka nového spôsobu zobrazovania Zeme. Po novom sa nebude zobrazovať ako plochá, ale guľatá.

Doteraz Google využíval technológiu projekcie Mercator, ktorá zobrazovala planétu na rovný povrch. Málo viacero výhod ako aj nevýhod. Tou najvýznamnejšou nevýhodou bolo to, že objekty bližšie k pólom boli väčšie ako v skutočnosti sú. Dobrým príkladom je veľkosť Grónska, ktorá v porovnaní s Afrikou bola v tomto prípade väčšia, ale v skutočnosti je Afrika 14-kráť väčšia. Na druhej strane výhodou bola tlač máp, ktorá bola jednoduchšia.

Google na svojom blogu vysvetľuje, že technológiu Mercator využívali od roku 2009 z dôvodu, že umožňovala lepšie vykreslovanie komunikácií. Funkcia je aktuálne dostupná len v rámci desktop zariadení.

Zdroj: Twitter, Google blog, úvodný obrázok: vlastný

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu