Novinky

Firefox získava podporu natívnych notifikácií v Akčnom centre vo Windows 10

Populárny internetový prehliadač FireFox (Nightly) získava podporu natívnych notifikácií v rámci Centra akcií vo Windows 10.

Podľa príspevku Bugzilla spoločnosť FireFox začala testovať podporu natívnych notifikácií v rámci FireFoxu 64 (FireFox Nightly). Nový systém notifikácií by tak mal nahradiť súčasný bannerový systém.

Firefox notifikacie vo Windows 10
Zdroj: MSP

Webové notifikácie sa stávajú čoraz dôležitejšími a to hlavne z dôvodu, že webové aplikácie pomaly, ale isto nahrádzajú bežné aplikácie. Takáto integrácia s funkciami desktopových operačných systémov znamená konzistentnejšie a bezproblémovejšie skúsenosti používateľov.

Dúfajme, že viacero vývojárov sa inšpiruje natívnymi notifikáciami a čoskoro sa ocitnú aj v ďalších aplikáciách.

Ak by ste chceli vyskúšať natívne notifikácie v rámci internetového prehliadača tak ho stiahnete  priamo zo stránok FireFoxu. Nezabudnite si následne ešte aktivovať v rámci Nastavení PC notifikácie pre internetový prehliadač.

Zdroj: Bugzilla via MSP

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu