NovinkyZaujímavosti

Facebook Prieskumník čoskoro skončí. Ľudia ho nechcú, píše Facebook

Facebook Prieskumník, raketka, ktorej sa nikto v našom regióne ako aj v ďalších 5 krajinách, ktoré boli súčasťou testu nevyhol čoskoro skončí. Píše sa to na oficiálnych stránkach spoločnosti Facebook.

Rozdelením prieskumníka na dva sa zdvihla vlna kritiky naprieč väčšinou používateľov Facebooku. Dopad to nemalo len na samotných používateľov, ale aj na publisherov, teda vydavateľov, ktorí ak chceli zostať v povedomí ľudí tak si museli mastne priplatiť, aby sa dostali na ich nástenku.

Cieľom tohto testu podľa stanoviska spoločnosti bolo vytvoriť dve rozdielne nástenky. Jedna z nich bola určená pre priateľov a rodinu a druhá pre obsah zo stránok. Inými slovami Facebook chcel „sprehľadniť“ to čo používatelia vidia s cieľom, aby posty od priateľov či rodiny nezostali niekde zahrabané pod desiatkami príspevkov zo stránok.

Zdroj: vlastný

Facebook Prieskumník to má zrátané. Ľudia ho nechcú

Facebook na svojich oficiálnych stránkach píše, že testovanie je u konca. Ľudia totiž o neho nejavia záujem.

„Ľudia nechcú oddelené nástenky. V prieskumoch nám povedali, že sú menej spokojný s postami, ktoré vidia a dve nástenky im nijak nepomohli, aby boli vo väčšom spojení s priateľmi a rodinou.“

Podľa oficiálneho stanoviska spoločnosti Facebook prieskumník by mal byť globálne vypnutý v priebehu tohto týždňa. Mimochodom, toto nie sú posledné zmeny, na ktorých spoločnosť Facebook v poslednej dobe aktívne pracovala. Napríklad vo vybraných regiónoch do popredia dáva lokálne média, ktoré na základe algoritmu sa zobrazujú na vyšších pozíciách.

TIP  Jeden z najočakávanejších smartfónov toho roka OnePlus 6T dostane do vienka funkciu, ktorú mu budú závidieť viaceré súčasné vlajkové lode

Zdroj: Facebook, obrázky: vlastné

 

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu