Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Facebook od vás bude možno vyžadovať nahranie fotografie na odomknutie zablokovaného účtu

Zdroj: vlastný

Facebook zavádza novú funkcionalitu, ktorá na obnovenie vášho zablokovaného účtu bude vyžadovať nie overenie prostredníctvom e-mailu, SMS správy či telefonátu, ale vašu fotografiu.

Facebook zavádza nové bezpečnostné opatrenie

Podľa používateľa sociálnej siete Twitter Facebook na odomknutie svojho účtu od neho vyžiadal nahranie fotografie. Dôvodom mala byť podozrivá aktivita na jeho profile.

Zdroj: PhoneArena

Podľa Facebooku požiadavka na nahranie fotografie je navrhnutá tak, že ak algoritmus Facebooku narazí na podozrivú aktivitu tak vyžiada od používateľa na overenie jeho identity nahranie fotografie. Tú následne porovná s existujúcou databázou a vyhodnotí jej unikátnosť. Ak fotografiu nenájde na serveri tak ste prešli „testom“.

Ak vás zaujíma čo je podozrivá aktivita na vašom účte, tak sa jedná napríklad o takú aktivitu ak trávite napríklad celý rok v rámci Bratislavy, ale následne po niekoľkých hodinách sa prihlásite do svojho účtu z druhej strany planéty.

Zdroj: PhoneArena.com, úvodný obrázok: vlastný

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu