NovinkyTECH

Dôvod pomalého PC? Vývojári do jedného z populárnych rozšírení implementovali kód na ťaženie Bitcoinov. Bol si aj ty podvedený?

Kryptomeny, pre mnohých veľká neznáma a pre druhých zase zlatá baňa na „digitálne zlato“. Vývojári jedného z populárnych rozšírení pre internetový prehliadač Google Chrome implementovali do svojho kódu aj špeciálny kód, ktorý potajomky ťažil novodobé zlato – Bitcoin.

Výsledkom implementácie škodlivého kódu znamenalo pre mnohých používateľov nadmerné vyťaženie počítača, ktoré spôsobovalo po spustení prehliadača Google Chrome jeho výrazne spomalenie. Reč je konkrétne o rozšírení SafeBrowse, ktoré v skutočnosti až také „bezpečné“ nebolo. Rozšírenie mimochodom plnilo úlohu AdBlockera na jednotku, na ktorý účel aj bolo vytvorené.

Na tento problém upozornil portál BetaNews, ktorý sa danej téme venoval do hĺbky. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, tak na pozadí prehliadača sa pustil nástroj Coin Hive, ktorý slúži práve na ťažbu kryptomeny.

Zdroj: Ghacks

Mimochodom, takto bolo postihnutých viac ako 140 000 používateľov. Hoci v obchode rozšírenie už nenájdete, tak aj napriek tomu stále veľké množstvo používateľov ho môže mať nainštalované vo svojom PC, preto vám odporúčame čo najskôr vymazať.

Zdroj: BetaNews, úvodný obrázok (Google)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu